تقاضا برای نمایشگرهای AMOLED به سرعت در حال رشد است | آیفون 7


 تقاضا برای نمایشگرهای AMOLED به سرعت در حال رشد است

میزان تقاضا برای نمایشگرهای AMOLED روند رو به رشدی را طی می‌کند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۲ حدود ۱ میلیارد و ۵۳۶ دستگاه روانه بازارهای جهانی شود.


طبق گزارش منابع مختلف، پیش‌بینی می‌شود که مجموع فروش جهانی نمایشگرهای AMOLED نسبت به سال ۱۶ ۲۰ که ۴۲۲ میلیون دستگاه بود، تا سال ۲۰۲۲ به ۱ میلیارد و ۵۳۶ دستگاه افزایش یابد. میزان رشد مجموع تقاضاها تا سال پیش ۳۵.۹ درصد بوده است که پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال‌جاری به ۱۲.۳ درصد، یعنی معادل ۴۷۳.۸ دستگاه افزایش پیدا کند. حتی با توجه به این‌که آیفون ۱۰ (آیفون X) به نمایشگر AMOLED مجهز شده است، پیش‌بینی می‌شود این افزایش رشد تا سال آینده به ۳۴.۱ درصد یعنی معادل ۶۳۵.۵ میلیون دستگاه برسد.

طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، نرخ رشد این محصول در سال ۱۹ ۲۰ به ۳۹.۳ درصد، سال ۲۰۲۰ به ۱۸.۱ درصد، سال ۲۰۲۱  به ۱۹.۴ درصد و سال ۲۰۲۲ به ۲۳.۱ درصد متغیر خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود که تا سال آینده تقاضای جهانی برای به‌کارگیری صفحه نمایش‌های AMOLED در گوشی‌های هوشمند با رشد چشم‌گیری مواجه شود. همچنین انتظار می‌رود که تقاضای جدید برای به‌کارگیری این فناوری در توسعه‌ی ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها، خودروها و دیگر دستگاه‌ها نیز افزایش یابد. بازار تلویزیون‌های اولد نیز که همچنان داغ است.

در این موقعیت، تولیدکنندگان صفحه‌های نمایش یکی پس از دیگری وارد عرصه AMOLED می‌شوند. احتمالا شرکت‌های چینی همچون BOE ،CSOT و تیانما و همچنین شرکت‌های ژاپنی همانند شارپ، تولید انبوه صفحه نمایش‌های AMOLED خود را از سال‌های ۱۹ ۲۰ و ۲۰۲۰ آغاز خواهند کرد.

در حال حاضر بازار نمایشگرهای AMOLED سامسونگ، حدود ۹۸.۵ درصد از مجموعه بازار گوشی‌های هوشمند را شامل می‌شود. همچنین ال‌جی‌دیسپلی تنها تولید کننده‌ای است که پنل‌های اولد بزرگ می‌سازد.

نمایشگر LG در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری ۱۵ تریلیون ون (یا ۱۳.۵ میلیارد دلار) در کره جنوبی و ۵ تریلیون ون (یا ۴. ۵  میلیارد دلار) در چین تا سال ۲۰۲۰ است تا فناوری و حجم تولید محصولات خود را افزایش دهد.

نمایشگر سامسونگ نیز با ۱۴.۱ تریلیون ون معادل ۱۲.۶ میلیارد دلار، قصد دارد به سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۷ پرداخته و این مبلغ را تا سال آینده به ۱۶ تریلیون ون یا ۱۴.۴ میلیون دلار افزایش دهد.  مشاهده منبع خبر
رای:
2
مشخصات گلکسی A8+ سال 2018 سامسونگ در ویدئویی مشخص ...
ال جی جی 7 به اسکنر عنبیه مجهز خواهد شد | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...