کاربران چه نظری درباره Honor 9 هواوی دارند؟ | آیفون 7


روند بررسی یک گوشی معمولا به این صورت است که یک دستگاه از آن در اختیار رسانه ها قرار می گیرد و سپس کارشناسان آن به سنجش عملکرد دستگاه در شرایط مختلف می پردازند. این بررسی ها در دسته بندی های سخت افزاری، نرم افزاری، سنجش عملکرد باتری، دوربین و موارد مشابه آنها طبقه بندی می شوند. در نتیجه کاربران در صورتی که بخواهند اطلاعات بیشتری درباره یک تلفن هوشمند کسب کنند یا قصد خرید آن را داشته باشند می توانند با مراجعه به بررسی های منتشر شده در وب سایت های مختلف با آگاهی کامل وارد بازار شوند. اما بد نیست برای یک بار هم که شده این بررسی ها را برعکس انجام دهیم و قبل از آنکه کاربران تصمیم به مطالعه بررسی ها بگیرند، گوشی مورد نظر را در اختیار آنها قرار دهیم و نظرشان را درباره مشخصات دستگاه بدانیم.


بدون شک برای انجام چنین کاری محدودیت ها مشکلاتی وجود دارد اما جامعه آماری ما، رهگذرانی هستند که از پیاده راه مرکزی شهر عبور می کنند و همه آنها حداقل یک دوره از تلفن های هوشمند استفاده کرده اند و البته با قابلیت های این دستگاه ها مانند استفاده از شبکه های اجتماعی و عکس برداری آشنا هستند. برای اولین سوال از آنها درباره طراحی آنر 9 پرسیدیم:

بیشتر از 70 درصد از افراد طراحی آنر 9 را بسیار خوب می دانند و نزدیک به 85 درصد از آنها طراحی شیشه ای را بهترین انتخاب برای یک تلفن هوشمند مدرن می دانند. حسین 22 ساله و دانشجوی معماری است. به عقیده او اصلی ترین پارامتر برای انتخاب یک گوشی ظاهر آن است و اعتقاد دارد ممکن است شما یک گوشی ارزان قیمت تر خریداری کنید اما اگر ظاهر آن به اندازه کافی جذاب باشد نیازی نیست نگران خیره کننده بودن آن باشید.

سوال دوم ما درباره دوربین گوشی بود. کاربران به عکس گرفتن با دوربین های اصلی و ثانویه Honor 9 پرداختند و سپس نظر خود را درباره آن اعلام کردند:

نتایج خیره کننده بود. بیشتر از 90 درصد از افراد دوربین های آنر 9 را بسیار خوب طبقه بندی کردند که نشان دهنده رضایت آنها از کیفیت تصاویر گرفته شده است. سیاوش 32 ساله و کارمند یک شرکت خصوصی است. او مانند بسیاری از کاربران بیشترین استفاده اش از تلفن های هوشمند را بعد از شبکه های اجتماعی، عکاسی می داند و کیفیت عکس های گرفته شده با دوربین آنر 9 را بسیار بالا می داند. به عقیده سیاوش داشتن یک گوشی که دوربین با کیفیتی داشته باشد می تواند خلاقیت کاربران را افزایش دهد چون آنها می توانند به سرعت در هر موقعیتی عکس هایی بسیار زیبا ثبت کنند.

سوال بعدی هم به قیمت گوشی ارتباط داشت. پس از آنکه مشخصات فنی آنر 9 به صورت مقایسه ای با گوشی خود کاربران به آنها توضیح داده شد و با امکانات کلیدی دستگاه آشنا شدند، نظر آنها درباره ارزش خرید گوشی نسبت به قیمت آن پرسیده شد:

تقریبا 30 درصد از کاربران با قیمت نزدیک به یک میلیون و نهصد هزار تومانی گوشی مشکلی ندارند و نسبت به امکانات و طراحی آنر 9 آن را منطقی می دانند. 30 درصد از آنها اعتقاد دارند قیمت این گوشی می بایست حدود 100 هزار تومان ارزان تر باشد، 20 درصد اعتقاد دارند قیمت آنر 9 باید 200 هزار تومان ارزان تر باشد و 10 درصد هم به قیمتی 300 هزار تومان ارزان تر اعتقاد دارند. جالب آنکه 5 درصد هم اعتقاد داشتند با توجه به مشخصات و امکانات، قیمت گوشی می توانست حتی  بیشتر تعیین شود. خانم صفرپور 48 ساله، کارمند یک اداره دولتی و مادر دو فرزند است. او اعتقاد دارد بسیاری از گوشی هایی که در بازار به فروش می رسند با وجود امکانات بسیار خوب و طراحی قابل قبول، به دلیل قیمت گذاری ارزش خرید چندان بالایی ندارند. با این حال به گفته او گوشی Honor 9 با کمی تعدیل قیمت و رسیدن به محدوده 1.8 میلیون تومان می تواند انتخابی بسیار خوب حتی برای کاربران حرفه ای باشد. 

و اما سوال آخر: آیا حاضرید گوشی آنر 9 را به عنوان گوشی بعدی خود انتخاب کنید؟ نتایج بسیار خوب Honor 9 را در نمودار زیر مشاهده می کنید:مشاهده منبع خبر
رای:
1
گوشی‌های هوشمند هر روز سنگین‌تر از دیروز | آیفون ...
مدل دو سیمکارت گلکسی اس 9 راه اندازی می‌شود | آیف...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...