چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ | آیفون 7


Old-iPhone
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

  لوازم جانبی آیفون
لوازم جانبی آیفون

لوازم جانبی آیفون

آیفون ایکس x
آیفون X | ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

​یکی از موضوعات عذاب‌آور در دنیای تکنولوژی، مخصوصا در دسته تلفن‌های هوشمند و کامپیوترها، افت سرعت و پایین آمدن عملکرد آنهاست. به عنوان مثال زمانی که لپتاپ شما در معرض گرد و غبار قرار گیرد، این موضوع روی عملکرد پردازنده تأثیر منفی می‌گذارد و باعث می‌شود تا زودتر از حد معمول داغ شده و به این ترتیب، بازده آن پایین می‌آید. اما از طرف دیگر، بحث نرم‌افزار نیز مطرح می‌شود. باز بودن تعداد زیادی از نرم‌افزارها به صورت همزمان و فعالیت آنها در پس زمینه نیز روی عملکرد پردازنده تأثیر می‌گذارد.

ولی در مورد تلفن‌های هوشمند چطور؟‌ باید بگوییم که آنها نیز به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند و برگشت به سیستم عاملی که هنگام خرید محصول روی دستگاه نصب شده بود، کمی سخت بوده و بعضا امکان‌پذیر نیست. ما بر اساس نظرات کاربران، متوجه شده ایم که آيفون‌های 6 و 6S آنها به مرور زمان با افت سرعت مواجه شده است.

اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته اپل در طی اجرای طرحی، از دارندگان آيفون 6 و 6S که با مشکل خاموش شدن ناگهانی دست و پنجه نرم می‌کردند، درخواست نمود تا به اپل استورها مراجعه کنند و باتری دیوایس خود را به رایگان تعویض نمایند. اما بعد از گذشت مدت کمی، مشخص شد که تعداد کاربرانی که به این مشکل دچار شده‌اند زیاد است و به همین دلیل، مسئولان اپل تصمیم گرفتند تا با ارائه آپدیت نرم‌افزاری (iOS 10.2.1)، این ایراد را برطرف نمایند. اما مشخص نشد که اپل چه ترفندی را به کار برد تا آمار خاموش شدن‌های ناگهانی را تا 80 درصد کاهش دهد. 

بر اساس موضوعی که به تازگی توسط یکی از کاربران Reddit ایجاد شده است، دلیل کند شدن آیفون‌ها به مرور مشخص گردید. قضیه از این قرار است که اپل در آپدیت جدیدی که ارائه نمود، سرعت پردازنده را بر اساس ولتاژی که از باتری خارج می‌شود، تنظیم نموده است. به این ترتیب، دیوایس‌هایی که در طرح تعویض باتری شرکت نکرده‌اند، به مرور و با فرسوده شدن باتری آيفون، با افت سرعت محسوسی مواجه خواهند شد. در مقابل، افرادی که باتری دستگاه خود را تعویض کرده بودند، خبر از افزایش و بهبود سرعت پردازنده داده‌اند.

البته شایان ذکر است که اپل در طراحی پردازنده‌های A10 و A11 از روشی جدید و نوین برای مدیریت وظایف استفاده کرده و به این ترتیب، جلوی مشکلات افت سرعت و خاموش شدن‌های ناگهانی را گرفته است.

خوشحال شدم (0)
عاشقش شدم (0)
غافلگیر شدم (0)
ناراحت شدم (0)
عصبانی شدم (0)

مطالب مرتبط :

b2ap3_thumbnail_iphonex چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ - Apple NIC
b2ap3_thumbnail_1 چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ - Apple NIC
b2ap3_thumbnail_1 چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ - Apple NIC
b2ap3_thumbnail_1 چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ - Apple NIC
b2ap3_thumbnail_1 چرا آیفون‌های قدیمی به مرور با افت سرعت مواجه می‌شوند؟ - Apple NIC
iphone7-plus-select-2016_2053226006
آیفون 7 پلاس - 256 گیگ قیمت درج نشده است.
iphone8
آیفون 8 - 64 گیگ 3,689,000 تومان
iphone7-plus-select-2016_990528370
آیفون 7 پلاس - 128 گیگ 3,739,000 تومان
iphone8-plus-select-2017
آیفون 8 پلاس - 256 گیگ 4,819,000 تومان


مشاهده منبع خبر
رای:
1
قاتل پرچمداران از قابلیت استریم با کیفیت HD پشتیبا...
تصاویر آیفون Xc منتشر شد؛ نسخه ارزان قیمت، رنگارنگ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...