728x90.gif

iphone7.png

شکایت اپل از شیائومی نتیجه داد | آیفون 7


 شکایت اپل از شیائومی نتیجه داد

دادگاه عمومی اروپا در پرونده‌ی شکایت اپل از شیائومی به دلیل شباهت نام می‌پد به آی‌پد به نفع اپل رأی داد.


برند چینی شیائومی تجارت خود را کاملا با الگوبرداری از شرکت اپل راه‌اندازی کرد و از پوسته‌ی اندرویدی گوشی‌ها تا سبک معرفی محصولات و وبسایت‌های خود را همگی با الهام‌گیری از اپل راه اندازی کرد. شاید بارزترین مثال، تبلت Mi Pad باشد که نمونه‌ی مشابه iPad است.

مقاله‌های مرتبط:

تبلت شیائومی می پد 3 رونمایی شد؛ دوربین ۱۳ مگاپیکسلی و نمایشگری با کیفیتبررسی آیپد ایر (iPad Air) اپل

شیائومی حتی سعی کرد نام می‌پد را به عنوان یک نشان تجاری ثبت کند که با اقدام قانونی اپل مواجه شد. کوپرتینونشین‌ها حالا در این پرونده موفقیت نسبی به دست آورده‌اند.

شیائومی در ابتدا می‌پد را فقط در چین عرضه کرد؛ اما در سال ۲۰۱۴ با هدف گسترش بازار آن درخواست ثبت علامت تجاری آن را به اتحادیه‌ی اروپا فرستاد. در واکنش به این اقدام، اپل شکایت رسمی خود را به اداره‌ی مالکیت معنوی اتحادیه‌ی اروپا (EUIPO) تقدیم کرد.

پرونده سرانجام به دادگاه رفت و به گزارش رویترز اپل پیروز آن بوده است:

دادگاه عمومی که دومین دادگاه عالی قضایی در اتحادیه‌ی اروپا به شمار می‌رود رأی خود را صادر کرد و به موجب آن Mi Pad نمی‌تواند به عنوان یک علامت تجاری ثبت شود؛ چرا که به دلیل شباهت زیاد این نام به iPad کاربران دچار سردرگمی خواهند شد.
وجه تمایز بین دو نشان که در وجود حرف m در ابتدای Mi Pad خلاصه می‌شود با توجه تشابه دیداری و شنیداری بین دو علامت، به اندازه‌ی کافی تمایزدهنده‌ نیست.

این یک پیروزی نسبی برای اپل به حساب می‌آید؛ زیرا شیائومی را از استفاده‌ی این نام در اروپا یا مناطق دیگر منع نمی‌کند و تنها از ثبت آن به عنوان یک نام تجاری اروپایی جلوگیری می‌کند. همچنین شیائومی می‌تواند از دیوان عدالت اتحادیه‌ی اروپا که مرجعی مشابه دادگاه عالی آمریکا است درخواست استیناف یا تجدیدنظر کند.مشاهده منبع خبر
رای:
1
آنر 7 ایکس با دوربین دوگانه و نمایشگر بدون حاشیه ر...
اچ‌تی‌سی یو 12 با نمایشگر بدون حاشیه 4K معرفی خواه...

Apple-ID.png

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
  محتویات جعبه آیفون 7 : دیگر زمان زیادی نمانده تا آيفون 7 وارد بازار ایران شود و چشم اپل بازها به این محصول فوق العاده روشن شود . متاسفانه در بازار ایران این مورد زیاد پیش آمده است که ...