سامسونگ درصدد افزایش ظرفیت باتری موبایل است | آیفون 7


 سامسونگ درصدد افزایش ظرفیت باتری موبایل است

سامسونگ در‌حال آزمایش فناوری جدیدی است که ظرفیت باتری موبایل‌های هوشمند را ۴۵ درصد افزایش می‌دهد.


یکی از فناوری‌هایی که پیشرفت در آن بسیار کند انجام می‌گیرد صنعت تولید باتری موبایل است. پس از فراگیر شدن گوشی‌های هوشمند اغلب کاربران از عمر پایین باتری و حتی سرعت شارژ شدن آن‌ها ناراضی بوده‌اند. حال به نظر می‌رسد غول کره‌ای در حال یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به این معضل است.

طبق اخبار منتشر شده محققان موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ (SAIT) با همکاری سامسونگ SDI و دانشمندان دانشکده شیمی و بیولوژیک دانشگاه ملی سئول در حال آزمایش باتری جدیدی از جنس توپ‌های گرافن هستند که می‌تواند عصر جدیدی را برای صنعت تولید باتری رقم بزند.

به‌نظر می‌رسد باتری‌های جدید تا ۴۵ درصد ظرفیت بیشتری نسبت به باتری‌های لیتیوم یونی ارائه می‌دهند. همچنین این باتری جدید سرعت شارژ را تا 5 برابر افزایش می‌دهد که در عمل شارژ کامل یک موبایل را تنها در ۳۰ دقیقه ممکن می‌کند. فراگیر شدن این فناوری سبب می‌شود تا در آینده ضخامت گوشی‌های موبایل و گجت‌ها به‌صورت چشمگیری کاهش یابد. شایان ذکر است پایداری بیشتر دما در این باتری سبب افزایش بازدهی و طول عمر آن خواهد شد.

باتری گرافن

ناگفته نماند فناوری نام‌برده در مراحل آزمایشی است و انتظار نمی‌رود سامسونگ در پرچم‌دار بعدی خود یعنی گلکسی اس ۹ از این باتری جدید استفاده کند. با این حال خبر‌های خوشی در راه است زیرا محققان این شرکت ثبت دو پتنت مرتبط با این فناوری را در دستور‌کار خود دارند که احتمالا آینده‌ی گجت‌های هوشمند را دگرگون خواهد کرد.

نظر شمادر این مورد چیست؟ آیا سامسونگ می‌تواند صنعت باتری‌های فعلی را دستخوش تغییر کند؟مشاهده منبع خبر
رای:
1
ایسوس زنفون مکس پلاس (M1) با نمایشگر کشیده ۵.۷ این...
بهبود عملکرد لنز تله فوتو آیفون 10‌ در مقایسه با آ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...