هوش مصنوعی قلب تپنده گوشی‌های میت 10 | آیفون 7


چند سالی بود که عدم حضور نوآوری در نسل های جدید گوشی های هوشمند باعث شده بود تا تغییرات ظاهری تنها دلخوشی کاربران برای خرید مدل های جدید این محصولات باشد. هوآوی اما همواره با تعبیه جدیدترین نوآوری ها در گوشی های خود نشان داده که سلیقه و رضایتمندی مشتریانش از اصلی ترین اولویت های آنهاست. بعد از معرفی جدیدترین نسل پردازنده های ساخت این شرکت و قابلیت های آن در زمینه هوش مصنوعی کم کم زمزمه هایی از شروع عصر جدیدی در دوران گوشی های هوشمند شنیده شد و با معرفی گوشی های سری میت 10 با این حقیقت مواجه شدیم که نسل جدید گوشی های هوشمند با هوش مصنوعی دچار تحولی بزرگ خواهند شد.


بهترین اتفاقی که میتوانست برای ورود فناوری هوش مصنوعی به دنیای دیجیتال امروزی بیافتد حضور آن در گوشی های هوشمند بود. بدون اغراق بخش بزرگی از اوقات روزانه افراد در جوامع مختلف صرف استفاده از این گجت ها می شود و کارهای فراوانی چون ارتباط با دیگران، استفاده به عنوان سرگرمی، انجام عملیات های مختلف بر روی فایل های کاربردی، ثبت تصاویر و کنترل گجت های دیگر به اموری متداول در فعالیت های روزمره افراد تبدیل شده که توسط گوشی های هوشمند انجام می پذیرد. ورود هوش مصنوعی به این محصولات باعث خواهد شد تا سرعت عملیات هایی که با گوشی های هوشمند انجام میگرفت بسیار بالاتر برود، چرا که این فناوری پیوسته در تصمیم گیری برای انجام آنها به کمک ما خواهد آمد یا حتی در مواردی به جای ما برای انجام مواردی تصمیم گیری خواهد کرد. از آنجایی که گوشی های هوشمند همیشه همراه افراد هستند فراگیری فناوری های موجود در آنها در مقایسه با دیگر گجت ها مانند لپ تاپ ها و کامپیوتر ها و ... با سرعت بیشتری به وقوع خواهد پیوست.

دستیار های صوتی چند سالی بود که در گوشی های هوشمند حضور داشتند و تعدادی از کار های گوشی را تنها با استفاده از چند فرمان صوتی به انجام می رساندند، اکنون با ظهور عصر هوش مصنوعی سبک استفاده از دستیار های صوتی میتواند با چالش و تغییرات زیادی روبرو باشد. از طرفی ممکن است سرعت  و کیفیت عملکرد هوش مصنوعی به طور کلی باعث حذف دستیار های صوتی شود و از طرفی ادغام این دو فناوری با هم می تواند سبک استفاده از گوشی های هوشمند را دستخوش تغییراتی بنیادین کند. اما تا رسیدن به روز هایی که فراگیری فناوری هوش مصنوعی به این اتفاقات بیانجامد هنوز مقداری فاصله داریم و تولیدکنندگان نیز با اشراف به این موضوع سعی در گسترش هوش مصنوعی در دیگر زمینه های کاربردی گوشی های هوشمند دارند و با ارائه این فناوری به توسعه دهندگان قصد دارند تا از تمامی پتانسیل های موجود برای پیشرفت و گسترش هوش مصنوعی استفاده کنند.

هوآوی در گوشی های سری میت 10 با استفاده از واحد پردازش عصبی، هوش مصنوعی را در جز به جز کاربردهای آنها گنجانده است. هوش مصنوعی با یادگیری نوع استفاده کاربر از گوشی قادر است تا به مرور سرعت و عملکرد بهتری برای وی فراهم کند و این تنها به عنوان یکی از پایه ترین قابلیت های آن قلمداد می شود. گوشی های سری میت 10 هوآوی مجهز به دوربین های دوگانه ای هستند که به تنهایی میتوانند تصاویری با جزییات بسیار بالایی به ثبت برسانند، اما اکنون بلافاصله پس از نشانه گرفتن دوربین به سوژه مورد نظر، به کمک هوش مصنوعی نوع صحنه تشخیص داده شده و مؤلفه های اصلی ثبت تصویر از جمله روشنایی، رنگ، میزان گشودگی دیافراگم و میزان حساسیت نور، بطور خودکار به بهترین حالت ممکن برای ثبت تصویر در صحنه مورد نظر تغییر پیدا میکنند.

علاوه بر این اکنون به لطف هوش مصنوعی قادر خواهید بود تا متن هایی که به زبان های مختلف نوشته شده را به راحتی به زبان انگلیسی مشاهده کنید. برای اینکار نیز تنها کافیست تا ب استفاده از دوربین گوشی متن مورد نظر را نشانه گرفته و باقی کار را به هوش مصنوعی بسپارید. به لطف مترجم مایکروسافت که بطور پیشفرض در گوشی های سری میت 10 نصب شده هستند میتوانید جملات مورد نظر را بصورت آفلاین به زبان انگلیسی ترجمه و مشاهده کنید. آفلاین بودن قابلیت های هوش مصنوعی گوشی های هوآوی باعث شده تا از دید امنیتی نیز بسیار حائز اهمیت باشد، چرا که به مانند دیگر دستیار های هوشمند نیازی به ارسال اطلاعات به سرور های شبکه اطلاعات نیست و تمامی اطلاعاتی که توسط این قسمت پردازش می شوند در خود گوشی باقی خواهند ماند.

واحد پردازش عصبی گوشی های سری میت 10 هوآوی با استفاده بیشتر کاربر از گوشی، نحوه کاربری و استفاده از اپلیکیشن ها را فرا گرفته و با مشخص شدن اولویت استفاده آنها به مرور اپلیکیشن هایی که کمتر استفاده شده را از اجرا در پس زمینه حذف کرده و باعث افزایش سرعت گوشی و طول عمر استفاده از باتری گوشی می شود. از طرف دیگر اولویت بندی اپلیکیشن ها توسط هوش مصنوعی باعث خواهد شد تا نوتیفیکیشن های اپلیکیشن هایی که در اولویت بالاتری قرار دارند بصورت پنجره ای کوچک باز شده و سرعت رسیدگی به آنها بسیار بالاتر باشد. تمامی مواردی که تاکنون ذکر شد تنها بخشی از توانایی های بی کران هوش مصنوعی در گوشی های هوشمند می باشد، هوآوی با عرضه API هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان زمینه را برای استفاده هرچه بیشتر از این نوآوری فراهم کرده است و میتوان امیدوار بود با گذشت زمان با سرعت زیادی به شمارگان قابلیت های مفید و کاربردی این نوآوری اضافه شود.مشاهده منبع خبر
رای:
1
احتمال اضافه شدن قابلیت Hey Siri به آیمک پرو | آیف...
7 قابلیتی که کاربران برای iOS 12 به آن نیاز دارند ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...