آیا امکان سوء استفاده از اطلاعات چهره‌ی افراد در آیفون 10 وجود دارد؟ | آیفون 7


 آیا امکان سوء استفاده از اطلاعات چهره‌ی افراد در آیفون 10 وجود دارد؟

پس از اینکه اپل امکان دسترسی به داده‌های تشخیص چهره‌ را به توسعه‌دهندگان داد، برخی مؤسسات امنیتی در مورد این موضوع ابراز نگرانی کردند.


فیس آی‌دی این امکان را به کاربران می‌دهد که گوشی خود را تنها با نمایش چهره‌ آنلاک کنند. آیفون ۱۰ از فناوری تشخیص چهره‌ی سه‌بعدی برای شناسایی دقیق چهره‌ی کاربر استفاده می‌کند. این قابلیت نه‌تنها برای آنلاک کردن، بلکه برای تشخیص هویت هنگام ورود به اپلیکیشن‌های بانکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مقاله‌ی مرتبط:

توسعه‌دهندگان از سیستم تشخیص چهره آیفون 10 برای ساخت اپلیکیشن استفاده می‌کنند

به گزارش رویترز، اپل به برنامه‌نویسان اجازه‌ی دسترسی به داده‌های مربوط به تشخیص چهره می‌دهد. در صورت موافقت کاربر و دادن مجوز مربوطه، توسعه‌دهنده‌‌ی اپلیکیشن می‌تواند تصویری از چهره‌ی کاربر و بیش از ۵۰ حالت چهره‌ی وی را در اختیار داشته باشد و این اطلاعات را به سرورهای خود منتقل کند.

تصمیم اپل مبنی بر ارائه‌ی این داده‌ها به توسعه‌دهندگان با هدف کمک به ارائه‌ی تجربه‌ی کاربری بهتر اتخاذ شده است. برنامه‌نویسان اپلیکیشن‌هایی مانند اسنپ‌چت و فیسبوک می‌توانند با استفاده از این داده‌ها فیلترهای دقیق‌تری بسازند. همچنین، سازندگان بازی‌های موبایل با استفاده از داده‌های مربوط به تشخیص چهره می‌توانند آواتار‌های واکنش‌پذیر را برنامه‌نویسی کنند. البته این داده‌ها قابلیت این را ندارند که از طریق آن‌ها بشود گوشی را آنلاک کرد.

آیفون X

در پاسخ به این نگرانی که ممکن است برنامه‌نویسان از این داده‌ها برای تبلیغات هدفمند استفاده کنند، باید گفت توافق اپل با توسعه‌دهندگان برنامه‌های iOS مجوز جمع‌آوری اطلاعات تشخیص چهره‌ی کاربران را می‌دهد؛ اما به وضوح آن‌ها را از استفاده از این اطلاعات برای مقاصد تبلیغاتی و بازاریابی منع می‌کند. قرار دادن این اطلاعات در اختیار شخص ثالث نیز در توافق اپل و برنامه‌نویسان ممنوع اعلام شده است.

مقاله‌ی مرتبط:

اپل گزارشی دقیق از عملکرد فیس آیدی در زمینه‌ امنیت و حریم خصوصی ارائه می‌دهد

به علاوه، اپل همواره برنامه‌ها را قبل از انتشار در اپ استور بررسی می‌کند؛ هرچند عده‌ای معتقدند که چنین چیزی امکان ندارد و فقط بعضی برنامه‌ها به‌صورت اتفاقی مورد بررسی قرار می‌گیرند. در هرحال، همیشه امکان حذف یک برنامه از اپ استور توسط اپل وجود دارد.

با تمام این تفاسیر، برخی مؤسسات امنیتی مانند «اتحادیه‌ی آزادی‌های شهروند آمریکایی» و «مرکز فناوری و دموکراسی» همچنان ابراز نگرانی کرده‌اند که توسعه‌دهندگان امکان این را دارند که با استفاده‌ از داده‌های مربوط به حالات چهره‌ی کاربران تبلیغات و محتوای متناسب آن‌ها را به نمایش بگذارند.

در هر صورت، بهترین سیاست کاربران در حال حاضر می‌تواند بررسی منبع اپلیکیشن و اعتبار سازنده‌ قبل از اقدام به نصب آن باشد.

آیفون 10 / آیفون ایکس / iPhone X

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک،
به صفحه‌‌های آیفون 10 / iPhone X یا آیفون 8 یا آیفون 8 پلاس مراجعه کنید.مشاهده منبع خبر
رای:
1
موبایل آیفون 10 اپل در لیست 25 اختراع برتر 2017 از...
درباره‌ DxOMark؛ معیار سنجش کیفیت دوربین‌های موبای...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...