گوشی‌های وان‌ پلاس بدون آنلاک بوت لودر، روت می‌شوند | آیفون 7


 گوشی‌های وان‌ پلاس بدون آنلاک بوت لودر، روت می‌شوند

برنامه‌ای در رام گوشی‌های وان‌پلاس وجود دارد که امکان روت آسان دستگاه را فراهم می‌کند.


یک توسعه‌دهنده‌ی اندروید، اپلیکیشن خاصی در گوشی‌های وان‌پلاس کشف کرده که به‌منظور آزمایش‌های کنترل کیفیت در آن‌ها گنجانده شده است. این توسعه‌دهنده بعد از بررسی این برنامه و انجام مهندسی معکوس، توانست به کمک آن به روت دسترسی پیدا کند.

مقاله‌های مرتبط:

وان پلاس اطلاعات شخصی کاربران را از گوشی جمع آوری می‌کندبررسی وان پلاس 5

اپلیکیشن مورد بحث EngineerMode نام دارد و برای کنترل سلامت بخش‌های مختلف گوشی در نظر گرفته شده است. وجود این برنامه روی وان‌پلاس ۳، ۳ تی و وان‌پلاس ۵ تأیید شده است. حتی در وان‌پلاس وان که از رام اکسیژن استفاده می‌کند نیز این برنامه وجود دارد و فقط در رام اصلی سیانوژن مشاهده نمی‌شود.

برنامه‌ی مورد بحث می‌تواند مواردی از قبیل جی‌پی‌اس و دسترسی روت را بررسی کند و تعدادی تست قطعات اتوماتیک را انجام دهد. به گفته‌ی توسعه‌دهنده‌ی یادشده، اجرای DiagEnabled از قسمت APK به شرط داشتن پسورد مربوطه. منجر به روت شدن دستگاه خواهد شد.

این توسعه‌دهنده بعد از انجام برخی مهندسی‌های معکوس روی فایل libdoor.so و کمک گرفتن از کارشناسان امنیت سایبری موفق به کشف پسورد مورد نظر شد تا فرایند روت گوشی وان‌پلاس به‌راحتی اجرای چند دستور ساده انجام پذیرد.

روت وان پلاس

وی قصد دارد به‌زودی برنامه‌ای جهت روت کردن هرچه آسان‌تر دستگاه‌های وان‌پلاس منتشر کند. این موضوع بسیار هیجان‌انگیز است؛ ولی به دلیل دستیابی به روت بدون آنلاک بوت‌لودر، خطراتی به دنبال دارد. از طرفی در این روش، هر برنامه‌ای قادر به داشتن مجوز روت نخواهد بود؛ زیرا دستورات مذکور فقط از طریق ADB قابل اعمال هستند و به همین خاطر باید از برنامه‌ی جانبی استفاده کرد که این خود ریسک امنیتی دیگری در بر دارد.

هرچند احتمال سوءاستفاده از این روش کم است؛ اما به هرحال درصدی ریسک به همراه دارد. کارل پی، از مؤسسان وان‌پلاس، اعلام کرده که شرکت در حال بررسی موضوع است.

چنانچه شما هم از گوشی وان‌پلاس استفاده می‌کنید، بهتر است تا اطلاع ثانوی از نصب اپلیکیشن‌های مشکوک و بی‌هویت خودداری کنید. امید است وان‌پلاس با ارائه‌ی هرچه‌ سریع‌تر یک به‌روزرسانی، برنامه‌‌ی مذکور را از گوشی‌های خود حذف کند.مشاهده منبع خبر
رای:
1
آسیا اپتیکال لنزی با زوم پنج برابر برای گوشی‌های ه...
نگاهی عمیق به دوربین هواوی میت 10 و قابلیت‌های آن ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...