سامسونگ مقصر افزایش 115 دلاری هزینه ساخت آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 است! | آیفون 7


سامسونگ مقصر افزایش 115 دلاری هزینه ساخت آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 است!

ساخت آیفون 10 (iPhone 10) برای اپل آن‌چنان هزینه‌بردار نیست، به همین دلیل از فروش آیفون ایکس هزار دلاری سود خوبی نصیبش می‌شود. اما همچنان هزینه ساخت آن در مقایسه با آیفون 8 بالاست.

چندی پیش، کالبدشکافی تخصصی آیفون 10 نشان داد تهیه قطعات لازم برای سر هم کردن یک دستگاه از این گوشی، برای اپل سر جمع 357 دلار آب می‌خورد، در حالی که قیمت نسخه پایه آن هزار دلار است. شرکت IHS Markit که پیشینه‌ای قوی در جمع‌آوری اطلاعات پیرامون هزینه ساخت لوازم مختلف دارد، به تازگی هزینه مشابهی را برای ساخت آیفون 10 اعلام کرده است. به عقیده این شرکت، با در نظر گرفتن محتویات درون جعبه و هزینه‌ای که اپل برای سر هم کردن قطعات می‌کند، ساخت آیفون ایکس تنها 370 دلار برای شرکت تمام می‌شود.

تفاوت تحلیل جدید این است که شرکت IHS Markit، قیمت تمامی قطعات را به صورت جداگانه حساب کرده است. اکنون می‌دانیم چرا بر اساس یکی دیگر از تحلیل‌های همین شرکت، هزینه ساخت آیفون 10 در مقایسه با آیفون 8 چیزی حدود 115 دلار بیشتر است.

ساخت آیفون 10

کل هزینه ساخت آیفون 10 برای اپل تنها 370 دلار است

گران‌قیمت‌ترین قطعه آیفون ایکس، نمایشگر 5.8 اینچی OLED آن است. وجود متعلقاتی همچون سنسور فورس تاچ، بخشی برای پلاریزاسیون و همچنین محافظ شیشه‌ای، بیش از پیش به هزینه تولید صفحه نمایش بهترین آیفون تا امروز می‌افزاید. با وجود مشکلاتی نظیر هاله‌ی آبی نمایشگر حین تماشای آن از کناره‌ها و یا بالا بودن احتمالی سوختگی، به عقیده شرکت DisplayMate، آیفون 10 به بهترین نمایشگر در بین تمامی گوشی‌های موبایل مجهز شده است.

ساخت آیفون 10

از 370 دلار یاد شده برای هزینه ساخت آیفون 10 تنها 110 دلار صرف نمایشگر آن می‌شود. از این مبلغ نیز 70 دلار به صورت مستقیم به جیب سامسونگ می‌رود. دلیل سودآوری بالای سامسونگ و اپل، با به دست آمدن این ارقام به خوبی مشخص می‌شود. دقیقا به همین دلیل نمایشگر آیفون 10 را گاو شیرده‌‌ای خطاب کردیم که برای سامسونگ نیز سودآوری بالایی دارد!

همچنین بخوانید:

نمایشگر آیفون ایکس ؛ گاو شیرده‌‌ای که برای سامسونگ نیز سودآوری دارد!

دومین بخش پرهزینه ساخت آیفون 10 ساخت و یا تهیه دوگانه، باتری، تراشه و یا حتی حافظه رم و ظرفیت داخلی نیست، بلکه اپل به خاطر استفاده از پنل شیشه‌ای و فریم فلزی به جای بدنه یکپارچه آلومینیومی همچون آیفون‌های پیشین، مجبور به صرف 61 دلار هزینه شده است. البته افزوده شدن پشتیبانی از استاندارد IP67 برای مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد غبار نیز در افزایش هزینه ساخت بدنه بی‌تاثیر نبوده است.

در هر صورت این اعداد و ارقام نشان می‌دهند چرا سودآوری سامسونگ تا این اندازه زیاد بوده و اپل در حال تبدیل شدن به نخستین شرکت تریلیون دلاری است. تهیه قطعات لازم و اسمبل کردن آن‌ها به منظور ساخت آیفون 10 ، برای اپل تنها 370 دلار هزینه دارد، در حالی که قیمت فروش این گوشی موبایل هزار دلار است.

همچنین بخوانید:

سود سامسونگ از تولید قطعات آیفون ایکس از سودآوری گلکسی اس 8 بیشتر است!

ساخت آیفون 10مشاهده منبع خبر
رای:
1
نمایشگر پیکسل 2 ایکس‌ال به لمس کاربران واکنش نشان ...
امنیت آیفون X با شکست مواجه شد | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...