اندازه‌گیری دقیق حاشیه صفحه آیفون X ؛ پرچمدار اپل برنده جنگ کم‌حاشیه‌ها می‌شود؟ | آیفون 7


اندازه‌گیری دقیق حاشیه صفحه آیفون X ؛ پرچمدار اپل برنده جنگ کم‌حاشیه‌ها می‌شود؟

حاشیه صفحه آیفون X یکی از مشخصه‌های ویژه آن به شمار می‌رود. در اینجا با اندازه‌گیری این حاشیه، آن را با سایر رقیبان مقایسه خواهیم کرد.

مسئولان اپل درباره این پرچمدار اعلام کرده‌اند که همیشه به دنبال تولید محصولی بوده‌اند که صفحه نمایش بدون حاشیه و بزرگ داشته باشد. این هدف بزرگ اپل قابل تحسین است، اما اهالی کوپرتینو پیشگامان این فناوری جذاب و جدید نیستند. کمپانی Sharp چندین سال قبل به تکنولوژی صفحه نمایش بی‌حاشیه دست یافت و شیائومی نیز محصولی با چنین ویژگی خاصی روانه بازار کرد. با این حال هنوز هم نمی‌توانیم این نکته را انکار کنیم که آیفون X اپل (Apple iPhone X) به نسبت نسل‌های قدیمی خود محصولی ویژه و جدید است.

در اینجا قصد داریم حاشیه صفحه آیفون X اپل را به طور دقیق اندازه‌گیری کنیم؛ این حاشیه چند میلی‌متری است؟ به نسبت آیفون 8 پلاس چقدر کمتر است؟ حاشیه‌های آیفون ایکس در بالا و پایین صفحه قطعا بسیار کمتر از آیفون 8 پلاس این شرکت است، اما مهمترین بررسی ما مربوط به حاشیه‌های کناری آن است.

حاشیه صفحه آیفون X

در بررسی ما اندازه حاشیه صفحه آیفون 10 در کناره‌ها حدود 4.13 میلی‌متر بود. بنابراین کناره‌های این گوشی به نسبت آیفون 8 پلاس اپل حدود یک میلی‌متر کمتر است. البته میزان حاشیه‌های کناری در پرچمدار افسانه‌ای اپل آنقدرها هم کم نبود؛ دو گوشی اندرویدی دیگری که در این آزمایش مورد بررسی قرار دادیم از حاشیه‌های کناری کمتر از 4 میلی‌متر بهره می‌بردند.

احتمالا اهالی کوپرتینو نمی‌خواستند حاشیه صفحه آیفون X را بیش از حد باریک کنند و طبق معمول دست به ریسک بزرگی نزدند؛ آیپدهای اپل به خوبی برخورد کف دست را شناسایی کرده و آن را به حساب نمی‌آورند، اما حتی در این تبلت‌ها نیز باید حواس کاربر به برخورد دست با صفحه باشد. همانطور که متوجه شدید در این بررسی، پرچمداران گلکسی را دخالت ندادیم و برای این کار دو دلیل داشتیم: اول اینکه صفحات خمیده آنها کار اندازه‌گیری را بسیار سخت می‌کند و دوم اینکه همین صفحه خمیده احتمال لمس تصادفی دست کاربر با گوشی را افزایش می‌دهد.

اگر به جدول نتایج دقت کنید، میزان حاشیه 3.87 میلی‌متری پایین صفحه آیفون X کمتر از کناره‌هاست. بنابراین اپل می‌توانست حاشیه‌ی کناره‌های صفحه را کمتر کند، اما ترجیح داد دست به چنین ریسکی نزند.

حاشیه صفحه آیفون X

حاشیه بالای صفحه در پرچمدار اپل با 8.93 میلی‌متر از سایر قسمت‌ها بیشتر است و دلیل آن نیز قرارگیری دوربین TrueDepth در این بخش است. با این حال حاشیه پایین صفحه گوشی می میکس 2 شیائومی حدود 3 میلی‌متر بیشتر بوده و اپل برنده رقابت در این بخش است.

علاوه بر این حاشیه بالای صفحه آیفون ایکس، علی‌رغم تعبیه اسپیکر استریو در آن، تنها یک میلی‌متر بیشتر از ال جی وی 30 است. اگر پرچمدار ال جی با اسپیکر استریو همراه می‌شد، حاشیه بالای صفحه آن تقریبا به اندازه گوگل پیکسل 2 ایکس ال بود.

در نهایت باید بگوییم که عملکرد مهندسان شرکت اپل در طراحی و تنظیم حاشیه صفحه آیفون X در چهار طرف مناسب بوده است و به خوبی توانسته‌اند حد وسط را برای آن در نظر بگیرند.مشاهده منبع خبر
رای:
1
تماشا کنید: مقایسه سرعت پردازشی آیفون 10 در برابر ...
بازارهای جدید برای آیفون 10 و مشخص شدن اسم اولیه گ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...