چرا وان‌پلاس از شارژ بی‌سیم استفاده نمی‌کند؟ | آیفون 7


 چرا وان‌پلاس از شارژ بی‌سیم استفاده نمی‌کند؟

در حالی که شارژ وایرلس یا بی‌سیم راحت و آسان به‌نظر می‌رسد، مدیرعامل وان‌پلاس عقیده‌ی دیگری دارد.


با استفاده‌ی اپل از شارژ بی‌سیم در آخرین محصول خود، نگاه‌ها مجددا به سمت این فناوری معطوف شد. این فناوری مدت‌هاست که در برخی گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گرفته است؛ اما خیلی از شرکت‌ها تمایلی به استفاده از آن نشان نمی‌دهند. یکی از این شرکت‌ها وان‌پلاس است که شعار آن Never Settle یا «هرگز از پیشرفت دست برندار» است. پیت لائو (Pete Lau)، یکی از مدیران و موسسان وان‌پلاس در خصوص اینکه چرا آن‌ها در گوشی‌های کنونی و آینده‌ی خود از شارژ بی‌سیم استفاده نمی‌کنند توضیحاتی داده است.

مقاله‌های مرتبط:

شارژ بی سیم؛ عامل اصلی حذف فلز از طراحی گوشی‌های هوشمند

شارژ بی‌سیم در نگاه اول ممکن است راحت و آسان به نظر برسد؛ اما در واقع اینطور نیست. مسلما این خیلی راحت است که گوشی را به سادگی روی یک سطح گذاشته و سریعا شارژ آغاز شود؛ اما به گفته‌ی لائو این فقط نیمی از حقیقت ماجرا است. اولا، گوشی باید برای دریافت جریان مناسب به طرز صحیح و دقیقی روی پد شارژ قرار بگیرد. ثانیا، مواقعی که کار کوچکی مانند پاسخ دادن به تماس یا استفاده از دوربین دارید، باید گوشی را بردارید که طبیعتا این منجر به قطع روند شارژ می‌شود.

شارژ بی‌سیم

اینکه قدرت این شارژرها هنوز توان رقابت با شارژرهای سیمی را ندارد، صحبت کاملا درستی است؛ مخصوصا اگر فناوری‌های شارژ سریع را که بسیاری از گوشی‌ها امروزه از آن‌‌ بهره می‌برند را در نظر بگیریم.

پدهای شارژی که بعضا با عنوان خروجی ۱۵ وات تبلیغ می‌شوند، اغلب مواقع قادر به انتقال این مقدار به گوشی نیستند؛ که دلیل آن می‌تواند مباحث امنیتی یا قرارگیری نادرست گوشی روی پد باشد.

در پایان، لائو طبیعتا سیستم شارژ سیمی Dash متعلق به وان‌پلاس را به عنوان بهترین سیستم شارژ حال حاضر معرفی کرد. دش‌شارژ می‌تواند تا ۲۰ وات خروجی بدهد؛ ضمن اینکه در این حالت حتی اگر با گوشی بازی هم کنید داغ نخواهد شد و می‌توانید در زمان شارژ استفاده‌ی عادی خود را از گوشی داشته باشید.

ممکن است این سوال به وجود بیاید که چرا وان‌پلاس امکان شارژ بی‌سیم را در کنار شارژ سیمی محیا نمی‌کند. پاسخ می‌تواند این باشد که در آن‌صورت علاوه بر اینکه قیمت تمام‌شده‌ی دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد، مقداری فضا در داخل گوشی اشغال خواهد شد و احتمال افزایش قطر گوشی وجود دارد که نهایتا در هردوحالت کاربران هستند که از این کار متضرر خواهند شد.مشاهده منبع خبر
رای:
1
آیپد پرو های ۲۰۱۸ اپل با طراحی متفاوت، فیس آیدی و ...
گوشی آیفون 10 اپل به شدت شکننده است؛ آیا تصاویر من...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...