تعداد مشترکان موبایل به ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسد | آیفون 7


 تعداد مشترکان موبایل به ۴۰۰ میلیون نفر می‌رسد

به گفته‌ی مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات، پیش‌بینی شده که تا پایان برنامه‌ی ششم توسعه تعداد مشترکان تلفن همراه به ۴۰۰ میلیون نفر در کشور برسد.


برات قنبری در همایش ۲.۵ برابری بازار ICT در برنامه‌ی ششم توسعه در حاشیه هجدهمین نمایشگاه تلکام اعلام کرد که بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات با افزایش ۲.۵ برابری همراه بوده است. وی در ادامه گفت که در برنامه‌ی سوم توسعه، موضوع آزادسازی و ارائه خدمات موبایل به عنوان مهم‌ترین برنامه‌ی توسعه‌ای کشور در این بخش مطرح شد و در برنامه‌ی چهارم توسعه نیز هدف‌گذاری روی خدمات فناوری اطلاعات بود.

قنبری همچنین افزود: «در همین حال در برنامه پنجم توسعه معرفی نسل سوم و چهارم تلفن همراه به عنوان مهم‌ترین هدف‌گذاری مطرح شد و هم‌اکنون در برنامه ششم توسعه، نگاه این برنامه به توسعه اقتصادی از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات است.»

به گفته‌ی مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات، نوسازی شبکه‌های ارتباطی بر مبنای فیبر نوری و توسعه زیرساخت‌ها در برنامه ششم توسعه دیده شده و قرار است ارزش افزوده خدمات این بخش تا پایان برنامه ششم از ۲۴ هزار میلیارد به ۵۳ هزار میلیارد افزایش یابد.

الکامپ 97

بر اساس گزارش قنبری، افزایش بیش از دو برابری ارزش افزوده در حوزه ارتباطات، رشد سالانه ۱۹.۶ درصد را به همراه دارد، بنابراین برای بخش ارتباطات کشور، توان رشد ۲.۵ برابری، بخش فناوری اطلاعات رشد ۵ برابری و بخش پست رشد ۶ تا ۷ برابری در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.

رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران، افزایش ترانزیت اینترنت بین‌الملل را به ۳۰ ترابایت از دیگر تکالیف این برنامه عنوان کرد و گفت: «در این راستا باید راه‌اندازی شرکت ترانزیت بین‌المللی و آزادسازی مکالمات بین‌الملل اجرایی شود.»

به گفته‌ی وی، تا پایان این برنامه و در سال ۱۴۰۰ باید در این حوزه ۳۰ رتبه جایگاه ایران رشد کند.

مشاور اقتصادی وزیر ارتباطات تعداد مشترکان تلفن همراه در کشور را بالغ بر ۸۰ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: «در پایان برنامه ششم این بازار باید به ۴۰۰ میلیون مشترک برسد تا بتوانیم در مشارکت‌های بین‌المللی حضور فعال داشته باشیم.»مشاهده منبع خبر
رای:
1
زد تی ای از Axon M مجهز به دو نمایشگر و لولای میان...
هواوی Mate 10 Lite هم به طور رسمی معرفی شد | آیفو...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...