اپل آیفون 2019 را با قلم لمسی عرضه می‌کند | آیفون 7


 اپل آیفون 2019 را با قلم لمسی عرضه می‌کند

ظاهرا پرچمدار سال ۲۰۱۹ اپل قرار است به قلم لمسی (استایلوس) مجهز باشد.


بر اساس گزارش‌های جدید، مهندسان اپل در حال کار روی آیفونی هستند که قرار است به قلم لمسی مجهز باشد و گفته می‌شود که تاریخ عرضه‌ی آن برای سال ۲۰۱۹ یا بعد از آن تنظیم شده است.

ظاهرا اپل مدتی است با دو شرکت سازنده‌ی قلم لمسی وارد مذاکره شده است تا با آنها قراردادی پنهانی امضا کند. شایعات حاکی از آن است که این کمپانی قصد دارد به جای استفاده از مدل رزونانس الکترومغناطیسی، از مدل ابر خازن قلم‌های لمسی برای آیفون جدیدش استفاده کند. در صورتی که اپل بخواهد در آیفون ۲۰۱۹ از قلم لمسی استفاده کند، باید به موازات آن از یک پردازنده قدرتمند رونمایی کند؛ پردازنده‌ای که بتواند به‌خوبی امکان نوشتن با قلم لمسی را فراهم کند.

فردی که نخواسته هویتش فاش شود در این باره گفته است:

اپل تا حد زیادی به علت نبود یک پردازنده‌ی قدرتمند در گوشی جدید آیفون ۱۰، مجبور بود از قرار دادن برخی عملکردهای لمسی در این گوشی صرف نظر کند.

قلم اپل پنسل هم‌اکنون با آیپد پروهای اپل به خوبی کار می‌کند؛ اما انتظار نمی‌رود که این کمپانی از همین قلم برای آیفون ۲۰۱۹ استفاده کند؛ چرا که اندازه‌ی اپل پنسل برای آیفون بسیار بزرگ است. 

مقاله‌های مرتبط:

با انواع استایلوس یا قلم‎های لمسی آشنا شویمدلایلی برای اثبات اشتباه بودن نظر استیو جابز در مورد قلم استایلوس

استیو جابز، موسس فقید اپل، بارها نشان داده بود که به شدت با ایده‌ی استفاده از قلم لمسی در آیفون مخالف است و شاید اگر او هم‌اکنون زنده بود، هرگز شاهد انتشار چنین خبری نمی‌بودیم. جابز یک‌بار در سال ۲۰۰۷ در نکوهش دیگر گوشی‌ها گفته بود که «استفاده از قلم استایلوس کاری بسیار ناشیانه است». 

استفاده از قلم لمسی در اسمارت‌فون‌ها قبلا روی سری نوت گوشی‌های سامسونگ گلکسی امتحان شده و نتیجه‌ی بسیار مثبت و خوبی داشته است. هر یک از مدل‌های گلکسی نوت یک استایلوس که از بدنه بیرون زده‌ بود را داشتند و می‌توان انتظار داشت که اپل نیز چنین رویکردی را برای آیفون ۲۰۱۹ پیش بگیرد. اپل در آیفون ۱۰ فضای داخلی بیشتری نسبت به آیفون‌های قدیمی ایجاد کرد و اگر شایعات درست باشند، پرچمدار بعدی‌اش قرار است نمایشگری ۶.۴۶ اینچی و تبعا فضای داخلی بیشتری برای قرار دادن قلم لمسی، داشته باشد. مشاهده منبع خبر
رای:
1
کوالکام به دنبال لغو فروش آیفون در کشور چین! | آیف...
اپل به دنبال ایجاد تغییری جدید در آیفون | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...