از بام تا شام؛ تجربه یک روز کاری با nova2plus# هواوی | آیفون 7


 پیچیدگی دوربین TrueDepth، عاملی اصلی کندی تولید آیفون 10

ساعت 7:00


تقریبا هر روز صبح همینطور شروع میشود. ساعتی که شب قبل تنظیم کرده اید فعال شده و با صدایی رسا به اطلاع می رساند باید برای شروع یک روز کاری آماده شوید. امروز شنبه و اولین روز کاری هفته است و در نتیجه تا آخر وقت اداری کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. این نکته را می توان به راحتی در زمان صرف صبحانه و چک کردن همزمان ایمیل ها و برنامه ریزی کاری از گوشی متوجه شد. اما در همین حین یک مشکل ناخوشایند هم به چشم می خورد. ساعت 8 باید از خانه به سمت محل کار حرکت کنم و شب قبل به دلیل خستگی فراموش کردم گوشی را به شارژ متصل کنم. شاید چنین اتفاقی بتواند شروع یک بحران فکری باشد اما #nova2plus از پورت USB-C استفاده می کند و قابلیت شارژ سریع دارد. در نتیجه تنها کمی بیشتر از نیم ساعت برای کاملا شارژ شدن گوشی زمان نیاز است که خوشبختانه وجود دارد.

ساعت 8:30

یک باتری با ظرفیت زیاد به شما اجازه خواهد داد با خاطری آسوده تر کارهایتان را به وسیله گوشی انجام دهید. 3340 میلی آمپر ساعت ظرفیت #nova2plus بیشتر از کافی به نظر می رسد و در نتیجه وظیفه نمایش نقشه و مسیریابی هم بر روی دوش این همراه کوچک قرار گرفته. رانندگی بدون گوش کردن به موسیقی هم که لذتی ندارد. پس همزمان باید یک پلی لیست پخش شود تا انرژی کافی برای ادامه این روز از همین حالا به دست بیاید.

ساعت 9:00

من بر حسب عادت فهرستی نسبتا طولانی از آهنگ های مورد علاقه ام را روی گوشی نگهداری میکنم تا بتواند هر زمان که فرصتی داشتم به آنها گوش کنم. به جز موزیک، بخش دیگر محتویات گوشی #nova2plus من را عکس هایی که به وسیله دوربین این دستگاه گرفته ام تشکیل می دهند. وقتی دوربین شما بتواند ویژگی هایی مثل نقاشی با نور یا پرتره های حرفه ای و حتی قابلیت تار کردن پس زمینه و برجسته تر کردن سوژه اصلی عکس را در اختیارتان قرار دهد بدون شک علاقمند خواهید شد مهارت هایتان را بروز دهید و شاید استعدادتان را در یک زمینه هنری شکوفا کنید! به همین خاطر عکس ها بخش زیادی از حافظه را به خود اختصاص داده اند. اما با این حال همیشه فضای کافی برای فایل های کاری هم وجود دارد. تصاویر اسکن شده از نمای ساختمان هایی که باید به عنوان ناظر به آنها سر زد، چندین فایل نقشه از زمین هایی که باید برای ساخت و ساز بررسی شوند و چندین فایل CAD نقشه ساختمان های در حال ساخت همیشه در این گوشی وجود دارند. با این که 64 گیگابایت فضای داخلی کافی به نظر می رسد اما من برای اطمینان یک کارت حافظه 256 گیگابایتی microSD هم روی #nova2plus قرار داده ام تا هیچ وقت نگرانی بابت تمام شدن فضای ذخیره سازی گوشی وجود نداشته باشد.

ساعت 11:30

یکی از همکاران دوربین عکاسی را فراموش کرده و حالا در محل پروژه ساختمانی به آن نیاز پیدا کرده ایم. همه گوشی ها دوربین دارند اما نمی توان به عکس همه گوشی ها اعتماد کرد. ولی دوربین دوگانه #nova2plus می تواند خیال همه گروه را از بابت گرفتن عکس های با کیفیت و استفاده های بعدی راحت کند. قابلیت عکاسی حرفه ای #nova2plus دقیقا همان چیزی است که در این شرایط به آن نیاز داریم. این که همیشه یک دوربین دقیق و البته کوچک همراهتان داشته باشید احساسی بسیار خوشایند است که تنها زمانی آن را درک خواهید کرد که بعد از طی کردن چندین کیلومتر و رسیدن به محل پروژه متوجه شوید همکارتان دوربین شرکت را فراموش کرده است!

ساعت 14:00

تمام مسیر برگشت به بررسی نقشه های CAD با همکارانی که در ماشین حضور داشتند گذشت. با اینکه همیشه یک لپ تاپ برای کارهای سنگین تر همراه خودم دارم اما دیدن فایل های CAD نیازی به یک لپ تاپ ندارد و یک گوشی موبایل که نرم افزار مناسب روی آن نصب شده باشد و البته توان پردازشی کافی برای نمایش بدون مشکل فایل ها را هم داشته باشد می تواند این کار را انجام دهد. خوشبختانه #nova2plus هر دوی این ویژگی ها را دارد. یک پردازنده بروز و 4 گیگابایت حافظه RAM حتی روی بعضی از سیستم های اداری هم وجود ندارد و دیدن یک فایل را به عذابی دردناک تبدیل می کند. اما این گوشی بارها از این امتحان سربلند بیرون آمده. تا به حال هیچ برنامه ای نبوده که #nova2plus قادر به اجرای بدون نقص و هنگ کردن آن نباشد.

ساعت 16:00

جمع بندی یک روز کاری با آرشیو کردن فایل های مربوط به امروز انجام می شود. همه عکس های گرفته شده، فایل های صوتی درباره تغییراتی که باید در پروژه اعمال شوند و یادداشت هایی برای یادآوری برنامه های بعدی از مواردی هستند که باید به رایانه منتقل شوند. شاید این کارها بیشتر از 30 دقیقه زمان نیاز داشته باشد اما #nova2plus از پورت USB-C پر سرعت استفاده می کند و تنها در چند دقیقه همه فایل ها برای پیگیری به رایانه انتقال داده شده اند. چند تماس نسبتا طولانی برای هماهنگی کارهای روزهای آینده با همکاران و مدیران پروژه و چند پیام برای گوشزد کردن برخی نکات به پیمانکاران جمع بندی کارهای امروز هستند.

ساعت 20:00

هنگام صرف شام با یکی از دوستان متوجه شدم چند هفته ای در حال بررسی و جست و جو برای خرید یک گوشی با قیمت مناسب برای همسر و فرزندش بوده است. ظاهرا بعد از دیدن #nova2plus من که بر روی میز قرار داشت ظاهر گوشی توجهش را جلب کرده و توضیحاتی درباره دستگاه خواست. از صحبت هایش متوجه شدم مهم ترین عامل انتخاب گوشی برای همسرش ظاهر دستگاه و داشتن بدنه باریک و فلزی و برای فرزندش دوربین سلفی هستند. ظاهر گوشی برای جلب توجه تنها به یک نگاه احتیاج داشت و توانست توجه دوستم را به خود جلب کند. البته چندان به رنگ مشکی علاقه نداشت که با دیدن عکس رنگ های دیگر #nova2plus به خصوص سبز خیالش بابت این مشکل راحت شد. از طرفی به او توضیح دادم که دوربین سلفی #nova2plus دقتی 20 مگاپیکسلی دارد و قابلیت های زیادی مانند پرتره حرفه ای و بوکه هم در آن وجود دارد. بعد از دیدن چند عکس از سلفی هایی که در موقعیت های مختلف گرفته بودم مطمئن شد #nova2plus بهترین انتخاب هم برای همسر و هم برای فرزندش است. شاید بد نباشد به هواوی ایران نامه ای بنویسم و با توضیح شرایط یک جایزه از آنها بگیرم!

ساعت 21:30

زمان استراحت آخر شب معمولا به وبگردی و چک کردن پروفایل هایم در شبکه های اجتماعی سپری می شود. کمی اینستاگرام برای اینکه ببینم دوستانم چه عکس هایی با گوشی هایشان گرفته اند (و البته شاید کمی کل کل کردن برای اینکه به آنها توضیح بدهم باید به جای گوشیهایشان #nova2plus می خریدند!)، کمی مطالعه در فیسبوک و چند دقیقه ای هم پیگیری خبرها در توییتر. ظاهرا همه چیز امن و امان است!

ساعت 22:30

بر حسب عادت قبل از خواب کمی مطالعه میکنم. کیفیت صفحه نمایش #nova2plus و ابعاد آن به اندازه ای خوب است که اگر انتخابم کتاب های الکترونیکی باشند بدون شک از همین دستگاه برای مطالعه استفاده میکنم. ضمن اینکه #nova2plus بسیار سبک و خوش دست است و نگه داشتن آن برای خواندن کتاب و مطالعه به هیچ وجه باعث خستگی نمی شود.

ساعت 23:30

یک روز کاری نسبتا طولانی دیگر هم با موفقیت به پایان رسید. چند لحظه پیش متوجه شدم شب قبل با دیدن درصد باتری باقی مانده در گوشی به ذهنم رسیده که نیازی به شارژ آن نیست و بعدا هم فراموش کرده ام گوشی را شارژ کنم. امشب هم داستان مانند قبل است و با وجود روز سختی که پشت سر گذاشتم کمی بیش از 20 درصد باتری برای #nova2plus باقی مانده. اما بهتر است ریسک نکنم و گوشی را قبل از اینکه باز هم فراموش شود شارژ کنم!مشاهده منبع خبر
رای:
1
پیچیدگی دوربین TrueDepth، عاملی اصلی کندی تولید آی...
هزینه 250 دلاری شرکت اپل برای قطعات گوشی آیفون 8 ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...