ایر پاور شارژر بی سیم اپل Apple AirPowe Wireless Charging | آیفون 7


اپل در جریان برگزاری رویداد دیشب، از شارژ بی‌سیم برای آیفون ایکس و آیفون‌های ۸ پرده برداشت. اما تیم کوک و دیگر مدیران ارشد اپل، ذکر ویژگی مهمی را از قلم انداختند. تمام مدل‌های جدید آیفون، از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند. باتری این مدل‌ها می‌تواند در عرض ۳۰ دقیقه، از صفر تا ۵۰ درصد شارژ شود. در بخش باتری، اپل تاکنون پشت سر رقبای اندرویدی خود قرار می‌گرفت؛ اما اکنون با این بهبود قابل توجه، باتری آیفون‌های جدید چیزی از رقبای اندرویدی خود کم ندارد.

صفحه‌ی مربوط به مشخصات آیفون ایکس در وب‌سایت اپل، به یک شیوه‌ی جدید شارژ بی‌سیم اشاره می‌کند. بنابر ادعای اپل، شارژ ۵۰ درصدی آیفون‌های جدید در ۳۰ دقیقه، بسیار سریع‌تر از شارژ یک و نیم ساعتی آیفون ۷ است.

به منظور انجام شارژ سریع به یک تبدیل برق USB-C نیاز خواهید داشت؛ اما این رابط به همراه آیفون‌های جدید و درون جعبه‌ی آنها عرضه نخواهد شد. علاوه بر این، احتیاج به یک کابل USB-C به لایتنینگ خواهید داشت که قطعا برای کاربران خوشایند نخواهد بود. متاسفانه، از آنجایی که شدت جریان رابط معمولی USB-A حداکثر ۱۰ وات است، وجود این قطعه ضروری است. در حالی که شدت جریان USB-C به ۱۰۰ وات می‌رسد و به نظر می‌رسد که برای شارژ سریع آیفون ایکس تقریبا ۱۸ وات مورد نیاز باشد.

جای تاسف است که قابلیت شارژ سریع به صورت پیش‌فرض برای آیفون‌های جدید عمل نمی‌کند؛ اما این موضوع با توجه به سیاست‌های پیشین اپل، تصمیم قابل انتظاری محسوب می‌شود. آیفون‌ها همیشه با شارژر ۵ ولتی و یک آمپری عرضه می‌شدند؛ اما در صورتی که برای شارژ مدل‌های جدید آیفون از یک شارژر ۵ ولتی و ۲.۱ آمپری جداگانه استفاده کنید، قادر به شارژ سریع آن‌ها خواهید بود.

علاوه بر این، اپل شارژ بی‌سیم را درون جعبه‌ی آیفون ۸ یا آیفون ایکس قرار نداده است؛ در نتیجه در صورت خرید آیفون‌های جدید، باید بودجه‌ای جداگانه برای خرید لوازم جانبی نیز در نظر بگیرید.

آیفون ۸

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی جدید اپل اعم از مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک،
به صفحه‌ی آیفون ایکس / iPhone X مراجعه کنید.مشاهده منبع خبر
رای:
1
ایر پاور شارژر بی سیم اپل Apple AirPowe Wireless ...
اپل واچ سری 3 سلولار استیل مشکی با بند اسپورت مشکی...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...