آيفون | رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ-مراقب قبض موبایل هایتان باشید | آیفون 7


آيفون | رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ-مراقب قبض موبایل هایتان باشید

آموزش رفع هدر رفتن مبلغ شارژ‌ آیفون : 

بسیاری از کاربران و استفاده کنندگان گوشی های آيفون از مبلغ قبضی که برای گوشی هایشان میآمد شکایت داشتند و بسیاری هم عنوان کرده اند که مبلغ شارژ گوشی هایشان به سرعت اتمام پیدا میکند . حال باید به بررسی این موضوع بپردازیم که مشکل از کجاست و چرا این موضوع پیش آمده است . این مشکل اینقدر گسترده و در سطح کشور بود که حتی در شبکه 3 سیما و اخبار شبانگاهی گزارشی از آن منتشر شد . 

مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ گوشی های آيفون از کجاست ؟ 

این مشکل فقط برای کسانی پیش آمده است که سیستم آي مسیج - iMessage و یا فیس تایم - FaceTime را بر روی گوشی های آيفونشان فعال کرده اند .  در هر بار که گوشی آيفون را خاموش و یا روشن میکنید و یا به هر دلیلی گوشی مجددا شروع به گرفتن سیگنال از سمت اپراتور میکند پیغامی مبنی بر فعال کردن iMessage بر روی گوشی ظاهر میشود که بسیاری از افراد بدون توجه آن را OK میکنند . 

 

رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ سیم کارت در آيفون

 

با OK کردن این گزینه یک اس ام اس فعال سازی برای فعال کردن سرویس iMessage و یا FaceTime از سمت اپراتور ایران برای اپراتور اپل که در کشور انگلیس میباشد فرستاده میشود . هزینه ارسال اس ام اس به انگلیس 300 تومان میباشد . اما همانطور که میدانید این سرویس از سمت اپل برای اپراتورهای ایران بسته شده است . بنابراین پروسه فعال سازی به صورت کامل انجام نمیپذیرد و اینقدر این مراحل انجام میگیرد تا سرویس فعال شود ( دقت کنید که این جز تنظیمات گوشی شما میباشد و این شما هستید که تقاضای فعال سازی iMessage رو خط را عنوان کرده اید ) . به دلیل اینکه سرویس iMessage فعال نشده است مجددا چنانچه گوشی خاموش و روشن شود این پیغام ظاهر میشود و باز هم OK میکنید . این پروسه همیشه در حال انجام است و هیچ وقت سرویس iMessage و  FaceTime بر روی خط شما فعال نخواهد شد و فقط از شارژ گوشیتان کم خواهد شد . 

راه حل جلوگیری از هدر رفتن شارژ خط تلفن چیست ؟ 

چنانچه با پیغام بالا مواجه شدید بر روی گزینه Cancel کلیک کنید . 

مراحل زیر را انجام دهید . به مسیر Setting >> Messages بروید و iMessages را غیر فعال کنید .  به مسیر Setting >> FaceTime بروید و FaceTime را خاموش کنید .  مجددا به مسیرهای بالا بروید و آن ها را فعال کنید . دقت کنید که مجددا پیغام هایی مبنی بر ارسال اس ام اس برای فعال سازی iMessage و FaceTime ظاهر میشود که باید Cancel را بزنید .

رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ سیم کارت در آيفون

 

رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ سیم کارت در آيفون

 

برای سرویس iMessage پس از رفتن به مسیر Setting << Messags گزینه Use Your Apple ID For iMessage  را انتخاب کنید و اپل آیدیتان را وارد کنید و برای سرویس FaceTime پس از رفتن به مسیر Setting << FaceTime از لیست پایین صفحه اپل آیدی را انتخاب کنید . 

رفع مشکل هدر رفتن مبلغ شارژ سیم کارت در آيفون

 

FaceTime2_copy_copy.jpg

امیدوارم این پست مفید واقع گردد مشاهده منبع خبر
رای:
1
بررسی گلکسی ای 7 (2016) سامسونگ | آیفون 7
دانلود و ارسال عکس های متحرک کارتونی (GIF) در تلگر...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...