چگونه متوجه شویم که زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده است؟ | آیفون 7


چگونه متوجه شویم که زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده است؟
ایفون ۸
آیفون 8

قیمت خرید آیفون 8

ایفون ۷ اس
آیفون ادیشن

قیمت خرید آیفون ادیشن

آیفون ایکس x
آیفون X - ایفون ایکس

قیمت خرید آیفون X ایکس

باتری یک بخش فوق العاده حساس در آیفون‌های اپل است. تلفن‌ هوشمند شما به کمک باتری انرژی می‌گیرد و ازآنجایی که استفاده ما از این محصولات فوق العاده بیشتر شده است، استفاده از باتری هم به طبع افزایش پیدا می‌کند. اصولا سیستم باتری به گونه ای است که پس از مدتی، عملکرد آن دیگر مانند حالت اول نمی‌شود و کاربر باید باتری دستگاه خود را عوض کند، اما دقیقا چه زمانی باید این کار را انجام داد؟
 
زمانی که برای اولین بار از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید، عملکرد باتری دستگاه شما کاملا عادی و در بهترین حالت ممکن خود خواهد بود. بعد از آن، نحوه استفاده، شرایطی که آیفون قرار دارد، نوع شارژر و غیره، همگی در روند عمکلرد باتری تاثیر خواهند گذاشت و بالاخره زمان آن می‌رسد که باتری دستگاه شما باید تعویض شود. حال چند حالت را برای شما بررسی می‌کنیم تا متوجه شوید چه زمانی برای تعویض باتری آیفون مناسب است.
 
اولین روش که مسلما یکی از بهترین و دقیق ترین روش‌هاست، بررسی کردن سایکل باتری آیفون شماست. برای این کار، برنامه‌های زیادی وجود دارد ولی اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید، ابتدا برنامه CoconutBattery را برای کامپیوتر دانلود کرده و سپس آیفون و حتی آیپد را به دستگاه وصل کنید. سپس بررسی کنید که سایکل باتری دستگاه شما چقدر می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر سایکل باتری بیشتر از 800 بود، باتری دستگاه را تعویض کنید.
 
موضوع دوم بیشتر به صورت تجربی می‌باشد. اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که زیاد از پاوربانک یا شارژرهای خودرو استفاده می‌کنید، باید بدانید که تلفن هوشمند شما بیشتر از هر محصول دیگری احتمالا به تعویض باتری احتیاج خواهد داشت. شارژرهای خودرو و پاوربانک‌ها اصولا به باتری شما بعد از مدتی آسیب وارد می‌کنند که پیش از این در سایر پست‌ها توضیح داده بودیم. پیشنهاد می‌کنیم که از شارژرهای خودروی ایمن مانند محصولات موشی استفاده کنید. در زمینه پاوربانک‌ها هم محصولاتی را انتخاب کنید که با آیفون شما هماهنگی لازم را داشته باشد. 
 
مورد سوم نیز آمار و ارقام دقیقی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد و بیشتر به تجربه شما بستگی دارد. یکی از روش‌ها برای اینکه متوجه شوید باتری شما نیاز به تعویض دارد، بررسی میزان مصرف باتری و مقایسه آن با گذشته است. برای مثال، شاید تلفن هوشمند شما در گذشته حداقل یک روز شارژدهی می‌کرد و حال هر روز مجبور هستید دوبار آن را شارژ کنید. این موضوع حداقل از یک سال پس از استفاده شروع می‌شود و اگر چنین موردی را مشاهده کردید، بهتر است باتری دستگاه را تعویض کنید.
 
درنهایت می‌خواهیم یکی از روش‌های ساده را به شما اعلام کنیم. باتری دستگاه شما معمولا از 100 درصد آغاز شده و بر روی صفر درصد خاموش خواهد شد و معمولا پیشنهاد می‌شود که باتری در نزدیکی 5 درصد به برق وصل شود. حال اگر دستگاه شما در نزدیکی 5 درصد خاموش می‌شود و حتی به درجات کمتر هم نمی‌رسد، این موضوع نشان می‌‌دهد که کم کم زمان آن رسیده که باتری را عوض کنید.
خوشحال شدم (5)
عاشقش شدم (1)
غافلگیر شدم (1)
ناراحت شدم (0)
عصبانی شدم (0)


مشاهده منبع خبر
رای:
1
مقایسه بین سرعت آیفون 7 پلاس و وان پلاس 3T | آیفون...
محتویات جعبه مک بوک 2016 با تاچ بار | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...