تماشاکنید|خبرمهم:باگ امنیتی در آی او اس-مراقب اطلاعاتتان باشید | iPhone 7


تماشاکنید|خبرمهم:باگ امنیتی در آی او اس-مراقب اطلاعاتتان باشید

باگ امنیتی آی او اس - اینبار درسیری :‌

پس از درگیری شدیدی که بین FBI و اپل بر سر موضوع آیفون تروریست رخ داد , FBI ادعا کرد که بدون دخالت اپل توانسته است به تمامی اطلاعات آیفون 5C دسترسی پیدا کند , حالا خبر از باگ جدیدی در آی او اس میباشد . شاید اگر FBI از وجود چنین باگی درسیستم عامل آي او اس خبر دار می بود , هیچگاه دست به دامان اپل نمیشد و خودش به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا میکرد . 

اینبار هم این باگ در سیری کشف شده است . توسط این باگ بزرگ بدون داشتن پسورد میتوان به کلیه عکس ها و تماس ها دسترسی پیدا کرد . این باگ برای اولین بار توسط وبلاگ اسپانیایی Seguridad Apple کشف شده است . آنها پیش از این نیز سابقه کشف نقص های امنیتی دیگری از محصولات اپل را داشته اند .

باگی که از آن گفتیم در تمامی نسخه های آی او اس وجود دارد . به ویدیوی زیر که این وبلاگ در رابطه با باگ آی او اس منتشر کرده است توجه کند . 

مراقب این باگ آی او اس باشید

 

راه جلوگیری از دسترسی به اطلاعات توسط این باگ : 

راه حل جلوگیری از این باگ و داشتن امنیت کامل غیر فعال کردن سیری میباشد . برای این کار باید ابتدا وارد Setting شوید و سپس به تب General مراجعه کنید و پس از آن در منوی Siri آن را از حالت روشن به حالت خاموش ببرید . ممکن است با خاموش کردن ویژگی سیری بسیاری از قابلیت ها از شما گرفته شود اما در امان بودن اطلاعات بسیار مهم تر میباشد .

Bug1.jpg

 

Bug2.jpg

 

Bug3.jpg

 مشاهده منبع خبر
رای:
1
سامسونگ گوشی با نمایشگر تاشو خود را سال ۲۰۱۷ معرفی...
نوکیا A1؛ تلفن هوشمند اندرویدی که تابستان روانه با...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...