ماهانه ۳ درصد از باتری های تولیدی سامسونگ با هدف کنترل کیفیت، تخریب می‌شوند | آیفون 7


 ماهانه ۳ درصد از باتری های تولیدی سامسونگ با هدف کنترل کیفیت، تخریب می‌شوند

سازمان استاندارد ۸ مرحله‌ای جدیدی را برای حصول اطمینان از کیفیت و ایمنی باتری‌های خود تعریف کرده است.


سامسونگ پس از ناکامی در عرضه گلکسی نوت ۷، تحقیقات فنی گسترده‌ای را در این زمینه انجام داد تا به‌طور دقیق از دلیل انفجار باتری فبلت بداقبال خود آگاه شود. کره‌ای‌ها پس از فاجعه‌ی نوت ۷ نوع جدیدی از دستورالعمل‌های ایمنی و تضمین کیفیت را برای اطمینان از این که هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد، طراحی کردند.

اگرچه این مسئله به‌ظاهر ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما سامسونگ برای انجام آن از هزاران متخصص داخل و خارج کمپانی کمک گرفته است. کره‌ای‌ها واحد‌های جدید و پروسه‌های آزمایش بازطراحی‌شده‌ای را نیز برای حصول اطمینان از امنیت باتری‌ها ایجاد کرده‌اند.

مقاله‌ مرتبط:

سامسونگ دلایل منفجر شدن باتری گلکسی نوت 7 را توضیح داد

مدیران گروه مشاور باتری سامسونگ (Battery Advisory Group) سامسونگ اخیرا طی مصاحبه‌ای با خبرنگار پایگاه MIT Technology Review اطلاعاتی در رابطه با پروسه‌ی تست جدید سامسونگ و استاندارد ۸ مرحله‌ای ایمنی این شرکت به اشتراک گذاشته‌اند. در این مصاحبه جزئیاتی را آشکار می‌کند که تا چندی پیش تنها متخصصان سامسونگ از آن‌ها اطلاع داشتند.

در ادامه می‌توانید با استاندارد ۸ مرحله‌ای جدید کره‌ای‌ها آشنا شوید:

استاندارد ۸ مرحله‌ای ایمنی باتری سامسونگ

آزمون دوام (Durability): تست‌های بیشتر، شامل شارژ بیش از اندازه و تنش حرارتی شدید و سوراخ‌شدن با ناخنآزمون چشمی (Visual): بازدید چشمی هر باتری مطابق با معیارهای استاندارد و عینیآزمون اشعه ایکس (X-Ray): بازدید توسط اشعه‌ی ایکس، جهت تشخیص هرگونه حالت غیرعادی در باتریآزمون جداسازی قطعات (Disassembling): مشاهده‌ی کیفیت قطعات مختلف داخل باتری، مانند عایق آنآزمون ΔOCV: پایش تغییرات ولتاژ در طول فرایند تولید، از قطعات گرفته تا دستگاه کاملآزمون شارژ و خالی کردن شارژ: شارژ کردن باتری به دفعات زیاد و خالی کردن آنآزمون TVOC: حصول اطمینان از نبود نشتی در باتری دستگاه تکمیل‌شدهآزمون استفاده کاربر: شبیه‌سازی استفاده‌ی سنگین کاربران در یک بازه‌ی زمانی سریع

سامسونگ ۳ درصد از موجودی ماهیانه‌ی باتری‌های خود را برای انجام آزمایش‌های یادشده تخریب می‌کند؛ بنابراین کره‌ای‌ها سه درصد از تمام باتری‌هایی را که به‌‌صورت ماهانه تحویل می‌گیرد، در اثر انجام آزمایش‌های متنوع و حصول اطمینان از کیفیت، از دست می‌دهد.

هر کدام از باتری‌هایی که تست می‌شوند دارای کد QR منحصربه‌فردی هستند که این موضوع سامسونگ را قادر می‌سازد تا پس‌ از هر آزمون، اطلاعات منحصر‎به‌فرد را جمع‌آوری کرده و در صورت لزوم از آن‌ها برای اصلاح روش‌های خود استفاده کند.

تا چند هفته‌ی آینده گلکسی نوت ۸ رونمایی خواهد شد و به‌طور حتم کره‌ای‌ها نمی‌خواهند تا سایه‌ی اتفاقاتی که برای گلگسی نوت ۷ افتاد، روی پرچم‌دار جدیدشان سنگینی کند.

نظر شما در مورد استاندارد جدید تست باتری‌های سامسونگ چیست؟

برای مطالعه‌ی تمام مقالات مرتبط با گلکسی نوت 8 به این صفحه مراجعه کنید.


مشاهده منبع خبر
رای:
1
جدیدترین خبرها از آیفون 8: از درز تصویر ماژول دورب...
نظر تیم کوک درباره عدم پیشرفت فروش آیفون 7 و آیفون...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...