گلکسی نوت FE همان گلکسی نوت 7 است که باتری کوچک‌ تری دارد | آیفون 7


 گلکسی نوت FE همان گلکسی نوت 7 است که باتری کوچک‌ تری دارد

بر اساس کالبدشکافی iFixit حالا می‌دانیم گلکسی نوت فن‌ادیشن دقیقا شبیه گلکسی نوت ۷ است و فقط باتری کوچک‌تری دارد.


اگر شما قاب گوشی‌هوشمند تاره معرفی شده‌ی گلکسی نوت فن‌ادیشن سامسونگ را باز کنید، آنچه در دل این دستگاه مشاهده خواهید کرد با قطعات بکار گرفته شده در گوشی‌هوشمند گلکسی نوت ۷ دقیقا یکسان خواهد بود. اما تفاوت بین این دو مدل گوشی در چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تنها تفاوت بین این دو محصول در این است که گلکسی نوت فن‌ادیشن باتری کوچک‌تری نسبت به گلکسی نوت ۷ دارد. البته وجود شباهت بین این دو فبلت چندان هم جای تعجب ندارد.

سامسونگ خود تقریبا اعلام کرده بود که مشخصات نوت فن‌ادیشن با نوت ۷ یکسان خواهد بود؛ اما حالا این موضوع تایید شده است. متخصصان iFixit حالا دو فبلت مورد بحث را کالبدشکافی کرده‌اند تا مشخص شود قطعات داخلی این دو گوشی تا چه حد شباهت دارند.

قابلیت تعمیرپذیری گلکسی نوت فن‌ادیشن همانند گلکسی نوت ۷ اولیه، ۴ از ۱۰ است؛ زیرا این دو محصول به یکدیگر بسیار شباهت دارند. نکته‌ی دیگر اینکه گلکسی نوت فن‌ادیشن همانند گلکسی نوت ۷ منفجر نخواهد شد.

پس از اینکه گزارشات مختلفی مبنی بر آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ منتشر شد، کمپانی سامسونگ تصمیم گرفت تا طی فراخوانی تمامی گلکسی نوت ۷ های فروخته شده را جمع آوری کند. این شرکت با همکاری اپراتورهای موبایلی تمامی گوشی‌های مورد اشاره را به صورت راه دور غیرفعال کرد تا بدین طریق کاربران به پس دادن این فبلت تشویق شده و علاوه بر این امنیت آن‌ها حفظ شود.

سامسونگ برای پیدا کردن دلیل آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ تحقیقات زیادی را انجام داده و سرانجام متوجه شد که وجود چند ایراد در باتری این محصول دلیل آتش گرفتن آن بوده است. حال سامسونگ پس از تعویض بخش‌های معیوب، این گوشی‌هوشمند را با نام جدید گلکسی نوت فن‌ادیشن به بازار عرضه کرده است. این مدل جدید در حال حاضر فقط در کشور کره‌ی جنوبی عرضه شده و باتری کوچک‌تر به کار گرفته شده در آن باعث خواهد شد تا عمر باتری با هر بار شارژ نسبت به گلکسی نوت ۷ از اولیه کمتر باشد. البته پیش از اعلام مشکل آتش گرفتن گلکسی نوت ۷، این تبلت بازخوردهای بسیار مثبتی از جانب کاربران و منتقدان دریافت کرده بود.

گزارش‌های مختلف حاکی از آن است که گلکسی نوت فن‌ادیشن در کره‌ی جنوبی فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کند و به همین دلیل شاید سامسونگ تصمیم بگیرد که این محصول را در بازارهای دیگر جهان نیز عرضه کند.

سامسونگ در اواخر سال جاری احتمالا از مدل جدید فبلت سری نوت یعنی گلکسی نوت ۸ رونمایی خواهد کرد. البته کسانی که می‌توانند با مدل سال گذشته این گوشی هوشمند کار کنند و اصراری به استفاده از جدیدترین سخت‌افزارها ندارند، می‌توانند گلکسی نوت فن‌ادیشن را با قیمتی کم‌تر به عنوان یک‌گزینه‌ی مناسب مد نظر داشته باشند.

نظر شما در این مورد چیست؟ مشاهده منبع خبر
رای:
1
Nextbit و پایان پشتیبانی از تلفن هوشمند رابین | آ...
افشای اطلاعات گوشی‌های نوکیا 9، 8، 7 و 2 | آیفون ...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...