تراشه های LTE آیفون 7 را چه شرکتی تولید میکنید ؟ | iPhone 7


تراشه های LTE آیفون 7 را چه شرکتی تولید میکنید ؟

تراشه های LTE آیفون 7 را چه برندی تولید خواهد کرد ؟

با توجه به نزدیک شدن زمان ارایه گوشی آيفون 7 اپل شایعات و اخبار بیرون آمده در مورد این گوشی هوشمند هر روز بیشتر و بیشتر میشود . طی گزارش منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی CLSA شرکت اینتل بین 30 تا 40 درصد از تراشه های LTE گوشی آيفون 7 اپل را بر عهده خواهد گرفت . 

پیشتر نیز شرکت اینتل با کمپانی اپل همکاری های بسیار زیادی برای تولید تراشه در حوزه های مختلف از جمله ساخت لپ تاپ های مک بوک رتینا داشته اند که بسیار موفق بوده است . نکته ی مهمی که میتوان در مورد تراشه های جدید آيفون 7 اپل بیان کرد این میباشد که سرعت انتقال داده از نرخ 300 مگابیت بر ثانیه از آیفون 6 اس به  450 مگابیت بر ثانیه در آیفون 7 اپل رشد داشته است . این بدان معناست که سرعت جی پی ار اس گوشی و یا همان LTE جهش 30%ی نسبت به ورژن قبلی کرده است . این اعداد و ارقام در مورد سرعت دانلود توسط گوشی آیفون 7 اپل بود . حال باید بینیم که CLSA در مورد سرعت آپلود در آیفون 7 اپل چه گزارشی را ارایه کرده است ؟ 

عدد 100 مگابیت بر ثانیه در گزارش این موسسه جلوی سرعت آپلود ثبت شده است که نسبت به ورژن قبلی آیفون اپل رشد چشم گیری نداشته است . بسیاری از رقبای جدی شرکت اپل مانند سامسونگ , اچ تی سی و ... سرعت دانلود گوشی های تولیدیشان را بین 450 تا 600 در بستر LTE بیان میکنند که این اعداد بیشتر اسمی هستند . اپل سرعت دانلود 300 مگابیت بر ثانیه را در آيفون 6S با LTE Advanced تضمین میکند . 

اگر گزارش منتشر شده از سمت CLSA واقعیت داشته باشد این بدان معناست که اپل در حال کم کردن همکاری با شرکت کوالکام برای تولید تراشه های خود میباشد . در 3 سال گذشته وظیفه تولید تراشه LTE گوشی های آیفون از جمله آيفون 6S بر عهده شرکت کوالکوم بود که به نظر میرسد اپل در حال کاهش وابستگی تولید تراشه های گوشی های آيفون به این شرکت میباشد و قصد دارد تا با شرکت اینتل هم همکاری داشته باشد .

طی گزارشات منتشر شده اپل در پی گرفتن گواهی طراحی تراشه LTE از سمت اینتل به صورت انحصاری میباشد تا بتواند مانند گذشته که تراشه های سری A راانحصاری کرده بود در تولید تراشه های جدید نیز این تجربه موفق را تکرار کند .

آیفون 7 | اخبار قیمت مشخصات فنی و زمان عرضه آیفون 7

آیفون 7 - قیمت خرید آیفون 7مشاهده منبع خبر
رای:
1
عملکرد دوربین دوگانه آیفون 7 چگونه خواهد بود ؟ | i...
اچ تی سی 10 و ثبت امتیاز ۱۵۶ هزار در بنچمارک انتوت...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...