اج سنس؛ راهی نو برای تعامل با گوشی‌ | آیفون 7


 اج سنس؛ راهی نو برای تعامل با گوشی‌

اج سنس نام فناوری جدید اچ‌تی‌سی برای تعامل بهتر کاربر و گوشی است. پرچم‌دار جدید اچ‌تی‌سی یعنی یو 11 اولین میزبان این فناوری خواهد بود.


روز گذشته اچ‌تی‌سی در مراسمی که در تایوانی برگزار شد، از پرچم‌دار جدید خود با نام 

فرامین قابل اجرا توسط اج‌ سنس در بخش تنظیمات گوشی قابل تنظیم و شخصی‌سازی هستند

در حقیقت فشار دادن لبه‌های گوشی، نقش ماشه را برای شروع یک فرمان بر عهده دارد. فرامین قابل اجرا توسط اج‌ سنس در بخش تنظیمات گوشی قابل تنظیم و شخصی‌سازی هستند. شما می‌توانید با یک بار فشار، برنامه دوربین یا ضبط صدا را اجرا و با دومین فشار فرمان دیگری را در آن اپ اجرا کنید. تمام این موارد در بخش تنظیمات قابل تغییر هستند؛ برای مثال کاربر می‌تواند برای فشار دوم در اپ دوربین، گرفتن عکس یا شروع فیلم‌برداری را انتخاب کند. در برنامه ضبط صدا هم پس از اجرای اپ با فشار اول، می‌توان با فشار دیگر ضبط صدا را متوقف کرد یا از سر گرفت.

اج سنس

کاربر برای شناساندن خود به گوشی کافی است میزان فشاری را که وارد می‌کند، تنظیم کند. اچ‌تی‌سی برای بیشتر شدن تعداد حالات استفاده از اج‌ سنس، دو حالت فشار کوتاه و بلند در نظر گرفته است. برای مثال می‌توان با اعمال فشار در یک بازه زمانی کوتاه اپلیکیشن دوربین را اجرا کرد و از فشار طولانی‌تر برای اجرای گوگل اسیستنت استفاده کرد.

ایده اج‌ سنس پتانسیل‌ فراوانی برای ساده‌تر کردن تعامل با گوشی دارد. کلید‌های اجرای دوربین در سری اکسپریای سونی و کلید بیکسبی در گلکسی اس ۸ سامسونگ، کلیدهایی با کاربرد محدود و قرارگرفته در مکان خاصی از گوشی هستند؛ استفاده از این کلیدها در زمان کار با یک دست دردسرهای خاص خود دارد. اچ‌تی‌سی فناوری جدیدی به دنیای گوشی‌ها آورده است، Edge Sense شاید هنوز بالغ نباشد؛ ولی شروعی قابل احترام برای این سبک تعامل جدید و کاربردی محسوب می‌شود.

یو ۱۱

اچ‌تی‌سی برای فراگیر کردن این فناوری نیاز به گسترش آن در اپ‌های مختلف دارد. تردیدی نیست که توسعه‌دهندگان منتظر اضافه کردن این قابلیت به اپ‌های خود هستند. اچ‌تی‌سی برای سهولت استفاده از اج‌ سنس در اپلیکیشن‌های ثانویه، اپ Edge Sense Companion را در دست توسعه دارد. طبق گفته‌های اچ‌تی‌سی، استفاده از اج‌ سنس در اپ‌های ثانویه نیازمند به‌روزرسانی خاصی نخواهد بود و همین اپلیکیشن در حال توسعه کفایت می‌کند.

اوایل سال جاری ویدئویی توسط ایوان بلس منتشر شد که در آن کاربردهای مفهومی یک فناوری مشابه اج‌ سنس به چشم می‌خورد. این ویدئو انتظارات ما را از لبه‌های تعاملی گوشی‌ جدید اچ‌تی‌سی بیش از اندازه بالا برد. چیزی که روز گذشته در تایوان معرفی شد، تفاوت‌های بزرگی با ویدئوهای منتشرشده داشت. یکی از جالب‌ترین قابلیت‌های این گوشی در ویدئوها، اسکرول کردن صفحات با لمس کناره‌های گوشی بود. اگر ویدئوی منتشرشده در ماه ژانویه را کنار بگذاریم، اج‌ سنس به‌اندازه کافی برای شروع جذاب خواهد بود. اچ‌تی‌سی با Edge Sense راه جدیدی برای تعامل با گوشی ایجاد کرده است،  خوشبختانه این‌چنین تکنولوژی‌هایی پتانسیل ایجاد تغییرات بزرگ دارند.

نظر شما در مورد اج‌ سنس چیست؟ آیا آینده‌ی این‌گونه راه‌های تعاملی را روشن می‌بینید؟مشاهده منبع خبر
رای:
1
احتمال عرضه گلکسی نوت 8 سامسونگ با دوربین دوگانه ۱...
برنامه بروز رسانی گوشی های ال جی | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...