مقایسه دوربین وان پلاس 3 و گلکسی اس 7 سامسونگ | آیفون 7


 مقایسه دوربین وان پلاس 3 و گلکسی اس 7 سامسونگ

هفته گذشته بود که کمپانی وان پلاس از جدیدترین تلفن هوشمند پرچم دار خود یعنی وان پلاس 3 به صورت رسمی رونمایی کرد. مجموعه مشخصات فنی OnePlus 3 همانند سال های گذشته بسیار چشمگیر و جذاب بوده و با توجه به قیمت پایین آن برای یک گوشی در رده پرچم داران بزرگ بازار، یکی از بهترین گزینه ها برای همه کاربرانی است که قادر به خرید این مدل می باشند. اما یکی از اصلی ترین بخش های رقابت تلفن های هوشمند در سال 2016، دوربین آنهاست. تکنولوژی هایی که هر یک از شرکت های حاضر در بازار برای دوربین های خود به کار بردند نشان دهنده شتاب بسیار زیاد تکنولوژی این قطعات در تلفن های هوشمند است و هر دستگاه دیگری نیز بخواهد با بزرگان رقابت کند به ناچار می بایست از دوربینی با کیفیت بالا برخوردار باشد. پس سوال اصلی به این صورت مطرح می شود که دوربین وان پلاس 3 در برابر بهترین دوربین حال حاضر تلفن های هوشمند جهان یعنی دوربین گلکسی اس 7 چه عملکردی از خود به نمایش می گذارد؟


در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که وان پلاس 3 از یک دوربین 16 مگاپیکسلی اصلی با سنسور IMX298 سونی با پیکسل هایی در ابعاد 1.12 میکرومتر استفاده می کند. Phase detection، فوکس خودکار، لرزشگیر اپتیکال و الکترونیکی و همچنین گشودگی دیافراگم f/2.0 از دیگر مشخصات دوربین وان پلاس 3 هستند. اما مشخصات فنی هرگز قادر به توضیح همه شرایط نیستند و می بایست در مقابله ای رو در رو به بررسی کیفیت این دوربین پرداخت. وب سایت PhoneArena این بررسی را بین وان پلاس 3 و گلکسی اس 7 انجام داده که در چند بخش آمده است.

منظره خارجی

بهترین شرایط برای هر دوربینی در یک روز آفتابی و در فضای خارجی اتفاق می افتد. همان طور که مشاهده می کنید هر دوی این دستگاه ها تصاویری بسیار زیبا و با کیفیت ثبت کرده اند و نمی توان ایراد خاصی از هیچ کدام گرفت. شاید تنها بتوان به افزایش مصنوعی جزئیات در دوربین گلکسی اس 7 آن هم به میزان بسیار کم اشاره کرد.

گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

فضای داخلی

فضای داخلی به علت نوع نورپردازی و بازتاب نور از سطوح مختلف چالشی مهم برای دوربین های تلفن های هوشمند به حساب می آیند. با این حال در تصاویر کاملا مشخص است که هر دو گوشی به خوبی از پس این چالش بر آمده اند.

گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

 

نور متمرکز

جزئیات و نحوه قرار گرفتن منبع نور برای ثبت این عکس می تواند جزئیات بیشتری از دوربین این دو دستگاه مشخص کند. درستی رنگ قرمز و وجود تعادل رنگی به خصوص در مناطق دارای سایه اصلی ترین وجه تمایز بین دوربین ها می باشد.

گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

 

نور پراکنده

این شرایط نیز مانند حالت قبل بوده و تنها تفاوت در زاویه ای است که نور بر روی اشیا می تابد. در این بخش نیز می توان جزئیات در سایه ها و کیفیت رنگ ها را به عنوان ملاک اصلی برتری دوربین ها در نظر گرفت.

 

گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

ماکرو

شاید بارزترین تفاوت بین دوربین این دو گوشی در حالت عکاسی ماکرو مشاهده شود. همان طور که میبینید رنگ این گل در هر یک از دوربین ها کاملا با دیگری متفاوت است. وان پلاس 3 رنگ ها را تیره تر و گلکسی اس 7 رنگ قرمز را روشن تر به نمایش می گذارند. اما در حقیقت رنگ گلبرگ های این گل جایی بین هر دو رنگ قرار دارد و هیچ یک از آنها رنگ واقعی آن را مشخص نکرده اند.

گلکسی اس 7

گلکسی اس 7

 

همان طور که مشاهده کردید تفاوت ها بسیار اندک است و به سختی می توان رای به برتری هر یک از این دو دوربین داد. با توجه به تصاویر به نظر شما دوربین وان پلاس 3 عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشته یا دوربین گلکسی اس 7؟مشاهده منبع خبر
رای:
1
با صفحه‌ Yolk از انرژی خورشید برای ابزارهای هوشمند...
هواوی پی 10 به اسکنر اثر انگشت در جلوی گوشی مجهز م...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...