پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل | آیفون 7


پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

نقد و بررسی کیبورد Gboard ، اجتماعی ترین کیبورد دنیا :

شرایط از سال ۲۰۱۴ و با رونمایی از آی او اس ۸ برای اپلی ها تغییر کرد . اپل در ورژن ۸ به بعد اجازه اضافه کردن کیبورد را به کاربران داد . بدین ترتیب کاربران آيفون نیز میتوانستند کیبورد سایر شرکت ها را داشته باشند . از آن زمان به بعد ، شرکت های مختلفی مانند مایکروسافت ، سوئیفت کی و ... دست به تولید کییبورد برای گوشی های هوشمند اپل زدند . هر کدام از این کیبوردها دارای ویژگی های خاصی بودند که استفاده از آن ها را جذاب میکرد .   یکی از جذابیت های کیبوردهای پیشین ، قابلیت تایپ با یک دست بود . حال نوبت شرکت گوگل رسیده است که کیبورد هوشمند خود را که ملقب به Gboard میباشد را برای آی او اس رونمایی کند . 

کیبورد گوگل برای آيفون : تنها کیبوردی که توقعات شما را از هر آنچه نیاز داشته باشید را برآورده میکند . تصاویر متحرک و GIF ، سوایپ کردن و ... را یک جا داشته باشید . دیگر نیاز به تغییر و بستن نرم افزاری که درون آن هستید نخواهید بود . در هر نرم‌افزاری که هستید ، در گوگل جستجو کنید و نتایج به دست آمده را برای دوستانتان ارسال کنید .

 

پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

 

در مورد رابط کاربری کیبورد گوگل باید بیان کنیم که دقیقا ظاهری شبیه رابط کیبورد خود آیفون و آيپد دارد . بسیاری از افراد هستند که با وجود کیبوردهای مختلف همچنان از کیبورد خود آي او اس به دلیل سادگی و جذابیت استفاده میکنند . گوگل نیز از این اصل سادگی نهایت استفاده را برده است و کیبوردی کالملا شبیه به کیبورد خود آی او اس زده است . در عکس های زیر میتوانید تفاوت این دو را ببینید :‌

 

پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

 

پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

 

از نکات این کیبورد جذاب باید به دسترسی سریع آن به اموجی ها اشاره کرد . اپل اجازه دسترسی به تایپ صوتی را به سایر برندها نمیدهد . میتوان در کیبورد گوگل به جای میکروفن ، دسترسی سریع به اموجی ها را داشته باشید . حتما نیاز نیست تا لست اموجی ها را برای دسترسی به آن ها باز کنید . کافی است تا نام اموجی را تایپ کنید تا تمامی اموجی ها رد دسترس قرار بگیرند . برای مثال میتوانید کلمه Flower را تایپ کنید و اموجی های مربوطه را تماشا کنید . 

 

پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

 

چگونه از فایل های GIF در کیبورد استفاده کنیم ؟ امروزه استفاده از فایل های گیف در شبکه های اجتماعی ،‌ رواج بسیار زیادی پیدا کرده است . Gboard یک قسمت مخصوص برای استفاده از فایل های GIF در نظر گرفته است . برای استفاده از این قسمت کافی است به بخش اموجی ها بروید و سپس بر روی GIF کلیک کنید . برای راحتی بیشتر Gboard فهرستی از کلیدواژه‌های آماده را در پایین صفحه نمایش می‌دهد که با انتخاب هر کدام می‌توانید سریعا به تصاویر متحرکی در همان زمینه برسید .

 

پراستفاده ترین کیبورد دنیا برای آي او اس هم منتشر شد | Gboard - کیبورد گوگل

 

کاربردی ترین ویژگی کیبورد Gboard : 

شاید پرکاربردترین و خاص ترین ویژگی کیبورد جدید گوگل که آن را یک سروگردن از سایر کیبوردها بالاتر نگه میدارد ، ویزگی جستجوی آن باشد . این قابلیت پرکاربرد بدین معنی است که شما چنانچه در هر جایی در حال تایپ هستید و به ناگاه نیاز به جستجوی یک موضوع ، یک مکان، یک تصویر، یک خبر یا هر چیز دیگری پیدا کنید دیگر نیاز نیست از نرم افزار خارج شوید و به مرورگرتان مراجعه کنید . کافی است روی لوگوی گوگل در سمت چپ بالای Gboard ضربه بزنید تا کادر جستجوی گوگل در بالای کیبورد باز شود. 

 میتوانید از لینک زیر این نرم‌افزار جذاب را دانلود کنید . 

دانلود نرم افزار از اپ استورمشاهده منبع خبر
رای:
1
آیفون 7 شاید پیچیده تر از آن باشد که فکر می‌کنیم ...
کسب امتیاز 79 توسط شیائومی Mi5 در تست دوربین DXOMa...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...