چه تفاوتی بین نسل‌های اینترنت همراه وجود دارد ؟ 2G - 3G - LTE | آیفون 7


چه تفاوتی بین نسل‌های اینترنت همراه وجود دارد ؟ 2G - 3G - LTE

شاید برای شما هم این موضوع جالب باشد که واقعا چه تفاوتی بین اینترنت‌های همراه وجود دارد ؟ بعضی اوقات کنار آنتن سیم کارت در آیفون حروفی مانند 2G , 3G, LTE و ... می آید که نشان دهنده فرمت اینترنت همراه استفاده شده در همان لحظه میباشد . 

در واقع هر کدام از این نشانه‌ها ، نشان دهنده‌ی سرعت و خدمات خاصی از اینترنت همراه میباشد . 

G - GPRS :

جی پی ار اس مخفف General Packet Radio Service میباشد که با نماد G در تلفن‌های همراه نمایش میبابد . نام دیگر این سرویس اینترنت همراه نسل دوم میباشد . سرعت تبادل اطلاعات در این نوع خدمات چیزی در حدود ۱۴ کیلوبایت بر ثانیه می باشد.

E - EDGE :

اِج مخفف عبارت ، Enhanced Data Rates for GSM Evolution می باشد که مانند GPRS در نسل دوم شبکه های تلفن همراه قرار دارد با این تفاوت که سرعت دریافت اطلاعات در آن  در حدود ۴۸ کیلوبایت بر ثانیه می باشد. به EDGE نسل ۲٫۵G نیز گفته می شود و در تلفن های همراه با نماد E قابل مشاهده می باشد .

3G :

نسل سوم اینترنت همراه . در این نسل برای اولین بار از برقراری تماس به صورت تصویری پرده برداری شد . سرعت انتقال داده در این نسل حدود ۳۹۵ کیلوبایت بر ثانیه می باشد .

بد نیست به عکس زیر برای دیدن تفاوت و مقایسه بین نسل 2G و 3G نگاهی بیاندازید .

 

3gv2g.jpg

 

H – HSDPA :

با این نسخه از اینترنت همراه میتوان فیلم‌های اچ دی در سایت‌های اینترنتی را به راحتی تماشا کرد . این نسل از اینترنت ، یک نسل قبل از HSDPA+ میباشد . سرعت انتقال داده ی آن چیزی در حدود ۱٫۷۵ مگابایت برثانیه می باشد . این نسل بر اساس  3G کار میکند . گاها به این نسل 3.5 G نیز گفته میشود . اینترنت همراه این نسخه با علامت H در گوشی هی همراه نشان داده میشود . 

H+ – HSDPA Plus :

سرعت دریافت اینترنت در این نسخه به 21 مگابایت رسیده است . 

4G - LTE :

مخفف Long-Term Evolution میباشد . 4 جی نسل چهارم شبکه های تلفن همراه می باشد که در حال حاظر سریع ترین و جدیدترین نسل این شبکه ها می باشد . سرعت دریافت داده در این نسل حدود ۳۷ مگابایت برثانیه می باشد .مشاهده منبع خبر
رای:
1
تیم کوک : آیفون بعدی دارای چندین فناوری جدید و خار...
HTC Desire 830 به طور رسمی معرفی شد | آیفون 7

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...