آیا آيفون به آنتی ویروس احتیاج دارد ؟ | آیفون 7


آیا آيفون به آنتی ویروس احتیاج دارد ؟

آیا آیفون اپل هم ویروسی میشود ؟ 

این سوالی است که ممکن است ذهن خیلی از افراد را درگیر خود کرده باشد . یکی از قدرت‌های مانور اصلی اپل ؛ ایمنی کامل آن‌ها در مقابل ویروس میباشد . چیزی که شاید خیلی از فروشندگان روی آن تبلیغ میکنند همین موضوع است  . مبحث ما فعلا آيفون و سیستم عامل iOS میباشد . بعدا به مقوله مکینتاش هم خواهیم پرداخت . 

ابتدا به پروسه تولید نرم‌افزار و انتشار آن در حوزه اپ استور میپردازیم . زیرا یکی از علت‌های اصلی آسیب پذیری سیستم‌عامل و ویروسی شدن آن‌ها ؛ همین نرم‌افزار‌ها میباشند . هر فردی که بخواهد یک نرم‌افزار برای آیفون تولید کند باید علاوه بر گذراندن مراحل ثبت نام و Develop شدن ؛ نرم‌افزار تهیه شده‌اش نیز 15 روز از فیلتر‌های اپ استور بگذرد . یعنی اگر نرم‌افزاری را در اپ استور میبینید که برای دانلود گذاشته شده است آن نرم افزار مراحل زیادی را طی 15 روز طی کرده است تا آماده ارائه در اپ استور گشته است . در طی این 15 روز ؛ نرم‌افزارها تست‌های زیادی را میگذارنند . از سن استفاده از نرم افزار بگیرید تا ایمن بودن کامل آن از لحاظ ویروس نبودن آن نرم افزار و عدم دسترسی به اطلاعات و ارسال آنها برای سرورهای دیگر . 

بنابریان تقریبا میشود گفت که آیفون از سمت نرم‌افزارهای رسمی اپ استور دچار حمله ویروسی نمیشود و با خیال راحت میتوانید آن‌ها را دانلود و استفاده کنید . یک محیط امن و عاری از سارق .

اما یک راه دیگر هم برای نفوذ به گوشی‌های هوشمند هست به نام اینترنت و ایمیل . هکر‌ها و سارقان باهوش که از نفوذ از طریق اپ‌استور ناامید شده‌اند ؛ دست به دامان اینترنت شده اند و از آن طریق اعمال نفوذ میکنند . سوالی که در اینجا مطرح میشود این است که آیا آیفون در مقابل این نوع نفوذ‌ها هم در امان است ؟؟؟ 

بهتر است در پاسخ این سوال مقاله شرکت امنیتی کسپراسکای را بخوانیم :‌

" در حالی که از اینترنت استفاده میکنید موقعیت امن خودتان را حفظ کنید ، از هر چه که ممکنه به شما آسیب برساند و یا موجب ناراحتی شما شود . بدون پرداخت هزینه ، بوسیله آنتی ویروس کسپراسکای از سارقان اطلاعات شخصی و تمام ایده های مکتوبی که به شما احساس نا امنی میدهند ایمن باشید  . این ، بوسیله یک روش مخصوص چیزهای مخفی یا نامشخص را کشف میکند و جلوگیری میکند از اینکه بعضی وب سایت ها شما را فریب بدهند و اطلاعات شخصی شما را حک کنند . در مقابل ایمیل های تبلیغاتی ، متن ها یا فیلم هایی که نمیخواهید دریافتشان کنید هم از شما محافظت میکند .

خصوصیات:

سیستم پیشرفته برای حفاظت اطلاعات حساب بانکی شما در مقابل حک شدن کاملا موفق است در  جلوگیری از اینکه وب سایت ها بتوانند اطلاعات شخصی شما را دریافت کنند .

تمام تغییراتی را که لازم است بوجود می آورد تا کسی نتواند شما را فریب دهد و اطلاعات شما را بگیرد اطلاعاتی که در اینترنت رد و بدل میکنید . مکان هایی که این اطلاعات را ذخیره شده اند .

در مقابل آخرین حقه‌های اینترنتی محافظت خواهید شد و از طریق وب‌سایت هک نمیشوید . خیالتان راحت

داده هایی که به تدریج پدیدار میشوند . این به شما اجازه انتخاب هر نوع مطلبی که نمیخواهید دریافت کنید را میدهد  به شما کمک میکند که در اینترنت از دریافت مطالب نامناسب و ناخواسته جلوگیری کنید . آنتی ویروس کسپراسکای به آسانی به شما این امکان را میدهد که گروهی از مطالبی را که نمیخواهید دریافت کنید را فقط انتخاب کنید . این گزینه ها شامل : انواع فیلم ها یا تصاویر مستهجن از افراد برهنه یا مواردی که در مورد مسائل جنسی می باشد . نرم افزارهایی که کامپیوتر را کنترل میکند ، فایل های صوتی یا تصویری . انواع نوشیدنی های حاوی الکل، انواع تنباکو یا مواد مخدر محرک اعم از هروئین، کوکائین   خشونت - انواع اسلحه هر نوع بی حرمتی به خدا یا مسائل اعتقادی-مذهبی   قمار ، قرعه کشی، شرط بندی - رسانه های ارتباطی اینترنتی - خرید و فروش الکترونیکی - انواع استخدام - تصاویر یا متن هایی که از طریق اینترنت قابل انتقال هستند که شامل انواع پرسشنامه ها و نظرخواهی ها میشوند . - تمام باورهایی که به افراد مذهبی و دین مربوط میشود . اخبار رسانه - انواع اطلاعات آزار دهنده که در اینترنت رد و بدل میشوند مانند حک شدن اطلاعات شخصی شما یا اطلاعات محرمانه بانکی شما "

با توجه به اظهارنظر کارشناسان حوزه امنیت آنتی ویروس  کسپراسکای ؛ احتمال حک گوشی آيفون از طریق وب‌سایت ها و همچنین ایمیل ها میباشد . البته باید متذکر شوم که این احتمال حتی با عدم وجود آنتی ویروس بسیار پایین میباشد و تقریبا به صفر میل میکند ( مگر اینکه خودتان اشتباهی و یا از روی عدم آگاهی مطلبی را از اینترنت دریافت و نصب کنید ) . مراقب نصب نرم‌افزارهایی که از طریق Setting گوشی از شما Trust میگیرد باشید و مطمئن شوید که این گونه مطالب از سایت‌های معتبر دانلود میشوند . مشاهده منبع خبر
رای:
5
تلفن هوشمند Honor 5X به زودی به اندروید 6 مارشمالو...
آموزش راه‌اندازی آيفون و یا آیپدی که روشن نمیشود |...

محبوبترین مطالب

کدام رنگ آیفون 7 را باید خریداری کنید : نقره ای ، طلایی، رزگلد ، سیاه و یا سیاه براق ؟ رنگ مهم ترین مورد متمایز کننده و شخصی ترین مسئله در آیفون است ، که باعث میشود یکی از مهمترین انتخاب های...
مشکل تکراری عدم دانلود از اپ استور این روزها مجددا سر زبان ها افتاده است و بسیاری از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند .  این مشکل هر از گاهی بر روی گوشی های آیفون و یا آیپد نمو...